Türk TV Dizileri İhracatta Amerika İle Yarışıyor

Türk TV Dizileri İhracatta Amerika'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Son yıllarda ülkenin en kârlı ihracatı arasında yer alan Türk televizyon dizileri, Ortadoğu ve Latin Amerika'daki başarılarının ardından Uzakdoğu'da tanıtılacak.

Türk TV Dizileri İhracatta Amerika İle Yarışıyor
Türk TV Dizileri İhracatta Amerika İle Yarışıyor Hakan Satılmış

Son yıllarda ülkenin en kârlı ihracatı arasında yer alan Türk televizyon dizileri, Ortadoğu ve Latin Amerika'daki başarılarının ardından Uzakdoğu'da tanıtılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, İstanbul Ticaret Odası ile işbirliği içinde, bu hafta Singapur'daki Asya TV Forumunda Türk TV dizileri tanıtılacak.

Forum, 6 ve 9 Aralık tarihleri ​​arasında düzenlenecek.  Asia TV Forumu, katılan 5.000'den fazla profesyonel katılımcısıyla, Uzak Doğu'nun en büyük içerikli fuarıdır.

Türk TV dizilerinin ihracatı 2001'de Balkanlar, Ortadoğu ve Latin Amerika'da başladı ve zamanla fırladı. 2014 yılı sonunda, ihracat rakamı 200 milyon dolardı ve geçen yıl 250 milyon dolara yükseldi.

 

BU YIL İHRACAT RAKAMI 300 MİLYON DOLAR OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Yaklaşık 150 Türk TV dizisi bugüne kadar yurt dışında satıldı ve Ortadoğu, Kuzey Afrika, Doğu ve Batı Avrupa, Asya ve Amerika'da 100'den fazla ülkede 500 milyon izleyiciye ulaştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na göre, Türkiye bugün ABD'den sonra dünyanın ikinci en yüksek TV serisi ihracatçısı. En popüler seriler arasında "Binbir Gece", "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Ezel", "Kara Para Aşk" " Sıla "," Yaprak Dökümü "ve" Aşk-ı Memnu.

 

AKADEMİSYENLER TÜRK TELEVİZYON DİZİLERİ HAKKINDA KONUŞACAK

 

Seriler, yurtdışında Türkiye'yi tanıtmada önemli bir rol oynamaya başladı ve turistlerin ülkeyi ziyaret etmelerine olan ilgisini artırmak için ikinci bir etki yarattı.

Asya TV Forumu, ilk kez yapımcıların eserlerini tanıtma ve satma fırsatı bulacakları bir Türk standına sahip olacak. Yabancı yatırımcılara, film çekerken kullandıkları doğa manzaralarına ev sahipliği yapan Türkiye'de film yapımı alanlarına da tanıtılmış olacak.

Fuarın resmi programının bir parçası olarak, "Türk İçeriğinin Cazibesi" başlıklı bir panel düzenlenecek. Panel, Türk sinema serisi olaylarının küresel başarıları üzerine konuşmalar yapacak sektörün önde gelen distribütörleri, yapımcıları ve senaryo yazarlarından bazılarının Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden akademisyenleri yer alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu