Pilotlar Depresyona Giriyor

Bağımsız araştırmalar ve anketler en çok depresyona giren mesleklerin başında Pilotluğun olduğunu ortaya koydu.

Pilotlar Depresyona Giriyor
Pilotlar Depresyona Giriyor

    Yeni bir araştırmaya göre, dünya genelindeki yüzlerce ticari hava yolu pilotunun depresyonda olduğu ortaya çıktı. 50'den fazla ülkede ve yaklaşık 1.850 pilot üzerinde yapılan araştırma pilotların depresyonda olduğu ve depresyona yakalanma risklerinin fazla olduğunu ortaya koydu. Pilotluk mesleğini yapanların yüzde 14’ünün depresyona yakalandığı tespit edildi. Pilotların yüzde dördünün ise intihar düşüncelerine sahip oldukları bildirildi.

  Halk sağlığı araştırmacısı Joseph Allen pilotların zihinsel sağlık durumlarını açıklamadıklarını belirterek havayolu endüstrisinde birçok pilotun zihinsel sağlık taraması ve tedavisine başlanması gerektiğini vurguladı. Havayolu pilotları arasında akıl sağlığının daha iyi bir görüntüsünü elde etmek için araştırmacılar sordukları sorularla depresyon haricinde iş ve sağlık ile ilgili sorunlara değindi.

 

İSVİÇRELİ PİLOT ASKIYA ALINMIŞTI

  İsveç bir pilotun 3 yıldır ağır depresyon tedavisi gördüğü geçen sene ortaya çıkmıştı. Raporlu olan pilotun uçuş sertifikası alınmıştı. Başka bir korkutucu olay ise  150 kişiye mezar olan uçağın pilotu Andreas Lubitz'in intihar girişiminde olduğu ve iddia edilmişti. 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu