IŞİD Tarafından Kaçırılan İki Türk Askeri Yakıldı Yalanı

IŞİD’in yayınladığı videoda yakılan iki Türk askerinin görüntüleri yalan çıktı. IŞİD’in yayınladığı videoda yakılanların Türk askeri olmadığı belirlendi.

IŞİD Tarafından Kaçırılan İki Türk Askeri Yakıldı Yalanı
IŞİD Tarafından Kaçırılan İki Türk Askeri Yakıldı Yalanı

 

  Dün gece saatlerinde 19 dakikalık bir video yayımlandı. Yayınlanan ve IŞİD tarafından 2 Türk askerinin yakılma anlarını gösteren video, başta Türkiye olmak üzere bütün ülkeleri ayaklandırdı.  Videonun yalan olduğu ortaya çıktı. Hatta Türk askerlerinin önce kötü muamele görüp sonra da dövüldüğü iddia edildi.

 

   IŞİD’in geçen yıl kaçırdığı Serter Taş ve  Fethi Şahin’i yakarak öldürdüğü geçtiğimiz ay El Bab bölgesinde rehin aldığı Özel Kuvvetler mensubu Astsubay Kıvanç Kaşıkçı ile Muhammed Duran Keskin'nin başına kurşun sıkarak öldürdüğü görüntülerin doğru olup olmadığı tartışılıyor. Son yapılan açıklamalara göre videonun tamamen kardırmak amaçlı yapıldığı ve Türk askerlerini yıldırmak amacıyla görüntülerin yayınlandığı anlaşıldı. Türkiye’ye karşı son çırpınışları olan IŞİD’in son zamanlarda yaşadığı büyük kayıplardan dolayı iki Türk askerinin yakılması yalanını ortaya attı.   IŞİD'in yayınladığı videoda Taş ve Şahin'in yakılarak öldürüldüğü görülürken, El Bab'da rehin alınan Kaşıkçı ile Duran ise başlarına kurşun sıkılarak öldürüldü. Videoda, Kaşıkçı ve Duran'ın El Bab bölgesinde yakalanmalarına dair görüntülere de yer verildi.

 

IŞİD TARAFINDAN KAÇIRILAN İKİ TÜRK ASKERİNİ YAKAN KİŞİ

   Ey Türkiye siz Müslümanları yaktınız. Amerika’ya İncirli’yi açtınız. Onlar oradan kardırdıkları uçaklarla İslam ülkelerini vurdu. Hepinizin sonu bu şekilde olacak. Sizler bizim kardeşlerimize bu şekil yaptınız. Kâfirler.  Allahü Ekber. Müslümanların öcünü bu şekilde aldık. Eğer siz askerlerinizi çekmezseniz savaşta bütün askerlerinizin sonu bu şekilde olacaktır. Artık bu görüntülere alışacaksınız ve onların nasıl yandığına şahit olacaksınız. Onların çığlıklarını duymamak için kulaklarınızı tıkayacaksınız. Eğer İslam devleti topraklarını terk etmezseniz bu topraklar size mezar olacak ve İslam devleti topraklarına girdiğinize pişman olacaksınız. Gelecek günler bu günlerden daha da acı olacak. Bekleyin biz de beklemekteyiz diyen IŞİD’linin görüntüleri büyük tepki uyandırdı. Sosyal medyaya ve Youtube düşen görüntüler herkes tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştı. Çok geçmeden haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Türk askerlerini korkutmak ve gözdağı vermek için yayınlanan yalan görüntüler internetten silindi.

 

IŞİD KAÇIRILAN 2 TÜRK ASKERİNİ YAKARAK ÖLDÜRDÜ MÜ?

  Videonun gerçekliği ve bu kişilerin kimliklerine ilişkin teyit edilmiş kesin bir bilgi bulunmuyor. Ancak şu anki duruma dayanarak videonun tamamen yalan ve korkutma amaçlı yapıldığı belirtiliyor. Milli savunma bakanlığı İŞİD tarafından iki Türk askerinin yakılarak öldürülmesini videosunu incelediğini, bu video ile  ilgili araştırma başlattığını açıkladı.

IŞİD TARAFINDAN  ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLEN ASKERİN BABASI KONUŞTU

 ‘Kahroluyoruz’diyen baba Taş, “Ne diyebilirim ki, bizim de bilgimiz yok, şimdiye kadar hiç ayrıntılı bilgilendirilmedik, görüntüler için sadece ‘araştırıyoruz’ dediler, biz de bekliyoruz, işin doğrusunu bilmiyoruz, yine bekleyeceğiz” diye konuştu. IŞİD tarafından kaçırılan ve 1 Eylül 2015'ten beri kayıp olan 22 yaşındaki asker Sefter Taş'ın ailesi çaresiz bekleyişlerine devam veriyor.

YOUTUBE VE SOSYAL MEDYAYA ERİŞİM YASAĞI GETİRİLDİ

  Türkiye’de 2 Türk askerinin yakılması videosu ile ilgili görüntülerin yaygınlaşması özerine Youtube, İnstegram, Facebook, Twitter gibi hesaplara erişim yasağı getirildi. Sosyal medyada yapılan yorumlarda internet erişiminin uzun süredir yavaş olduğu ve bugün ise internete neredeyse hiç giremediklerini belirttiler. Sosyal medya erişim yasağının ne zaman biteceği hala belli değil. Hükümet tepkileri önlemek için sosyal medyaya erişim getirdi. Hükümetten açıklama bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu