Çocuklar İçin Tabak Süsleme Sanatı

Çocuklarınız için yemekleri daha zevkli hale getirebilirsiniz. Çocuklarınız için tabakları süsleyerek yemekleri daha cazip hale getirebilirsiniz.

Çocuklar İçin Tabak Süsleme Sanatı
Çocuklar İçin Tabak Süsleme Sanatı Hakan Satılmış

Çocuğunuz kahvaltı esnasında huzursuzluk mu çıkarıyor ? Yemek seçiminde mi bulunuyor? O halde bu önerilere kulak vermelisiniz...

Çocuklar için uzmanlar servis tabaklarının en güzel şekilde süslenmesini ve en eğlenceli şekilde sunulmasını tavsiye etmektedir. Görselin güzel olması, göz doldurması sadece çocuklar için değil herkes için önemlidir. Göze hitap eden şüphesiz ki mideye de hitap eder...

Tabak süsleme konusunda, bir yerlerde saklanmış kalmış olan küçük yaramaz çocuksuluğunuzu salın... İşte o zaman mükemmel bir servis tabağı hazırlamış olursunuz... Mesela salamlarla bir palyaço suratı, gözleri ise kara zeytinlerden yapabilirsiniz..

Daha yaratıcı olsun diyorsanız hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.. Besinleri sevdirmek adına yapacağınız bu hareket çocuklara yemeği sevdirdiği gibi yeme alışkanlığının oluşması için de önemlidir..  Yumurtalarla küçük ördekler, salatalık ile sevimli bir tırtıl, tereyağı sürdüğünüz iki dilim ekmeği ise kardan adam gibi süsleyerek çocukları sevindirebilirsiniz.. Mükemmel bir şölen karşısında çocuğunuz havalara uçacaktır.. Bu mükemmel tabaklar karşısında çocuğunuz sizi daha çok sevecek hatta hayran olacaktır..

Tabak süsleme yaparken sadece kahvaltılık için bu yaratıcı fikirleri denemeniz biraz sabır ister.. Bu nedenle akşam yemeklerinde veya ara öğünlerde de çocuğun tabağını süsleyebilirsiniz..

Özellikle meyve tabakları için kullanılan bu yaratıcı fikirleri ıspanak gibi sevilmeyen yeşil yapraklı besinler için kullanabilirsiniz..  Yeşil yapraklı yemekleri süslemek için baharatlardan veya haşlanmış- kızartılmış havuç, biber gibi sağlıklı besinlerden yararlanabilirsiniz..

Mesela bir ağaç, sevimli bir karikatür kafası veya çocuğunuzun en çok sevdiği çizgi film kahramanı, sevdiği hayvanı resim edebilirsiniz..  Böylelikle sevilmeyen hatta yüzüne bakılmayan ıspanak, pırasa, pancar gibi yeşil yapraklı besinler büyük bir iştahla yenilecektir.. Eğlenceli zaman geçirmek ve sağlıklı beslenmek adına yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu