Göz Altı Morlukları İçin Çözümler

Göz altı morlukları neden olur ve gözaltı morlukları çözümleri nelerdir sorularına yanıt haberimizde.

Göz Altı Morlukları İçin Çözümler
Göz Altı Morlukları İçin Çözümler Hakan Satılmış

Göz altı morlukları, çoğu kadının başında olan bir dert ne yazık ki... Peki, bu morluklar neden olmaktadır?

  • Kötü beslenme

  • Stres

  • Uykusuzluk

  • Vücuttaki vitamin veya mineral eksiklikleri

  • Genetik yapı  

   Verilen tavsiyelerle ve uygun metotlarla bu durumun önüne geçilmesi mümkün aslında. Kişi, her ne yapsa bir türlü düzelmeyen durumlarda var tabi ki ama bu durumda, en azından azaltmaya yönelik uygulamalar yapılabilir.

   Bitkilere başvurmadan evvel, yapılması gereken en doğru hamle bir cilt uzmanına gidip sorunun kaynağı bulunmalıdır. Özellikle, vitamin veya demir eksikliği nedeniyle, genetik nedenlerde bu morlukların oluşması olası. Bu nedenle ilk olarak doktorun uygun gördüğü tedavi uygulanmalıdır. Daha sonrasında ise tamamen rahatsızlık geçmediyse, en azından bitkisel metotlarla azaltma çaresi aranılabilir.

   Bitkisel Çözümler:

  1. Patates ve Salatalık: Bir miktar patatesi veya salatalığı rendeleyin veya bir dilim halinde de kesebilirsiniz. Bunu gözaltlarınıza koyup 15- 20 dakika bekletebilirsiniz. Patates cild rengi açma konusunda faydalı bir üründür. Bu nedenle koyulaşan gözaltlarınızın rengi açılacaktır. Salatalık ise gözaltlarınıza nem etkisi verip cildinizin rahatlamasına yardımcı olur.

  2. Kahve: İki tatlı kaşığı kahveye bir yumurtanın sarısını koyun ve karıştırın. Karışımı gazlı beze ya da bir peçeteye sarıp gözaltlarınıza yerleştirerek 15 dakika bekletin. Bu karışımda gözaltı morlukları için uygulanacak bir metottur.

  3. Çay: Siyah veya yeşil poşet çayları demledikten sonra, poşet halinde kalan posayı alıp gözaltlarınıza yerleştirin. Tabi ki soğuk halde olmalarına özen gösterin.

  4. Kivi: Kiviyi dilimledikten sonra gözaltınıza koyup 15 dakika bekletebilirsiniz.

   Uyarı olarak da belirtmek gerekir ki eğer vücudunuzun bu bitkilere alerjisi olduğunu hissederseniz hemen yapmayı bırakın. Umarım bu saydığımız tavsiyeler herkese iyi gelir hanımlar.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu