Hızlı Saç Uzatmak İçin Havuç Kürü

Kadınların en çok önem verdiği şeylerden biride saçlardır. Saçları ne kadar bakımlı olursa o derece güzeldirler. Saçları bakımlı olmasını ve hızlı bir şekilde uzatmasını isteyen kadınlar için havuç kürü ve zeytinyağı kürü önemli seçenekler arasında olması gerekir.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Havuç Kürü
Hızlı Saç Uzatmak İçin Havuç Kürü Hakan Satılmış

Her kadın sağlıklı ışılı ışıl parlayan gür ve uzun saçlara sahip olmak ister. Stres, kötü hava koşulları ya da dengesiz beslenme gibi etkenler ile güçsüzleşen saçlarımızı doğal yollar ile beslemek ve daha hızlı uzamasını sağlamak mümkün.

Yukarıda saydığımız kötü etkenlere dikkat etmemizin dışında havuç kürü ile saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlayabiliriz. Orta boy havuç, su üç su bardağı, bir adet yumurta ve temin edebilirseniz badem yağı yok ise bir tatlı kaşığı zeytinyağı kürümüzü hazırlamak için gerekli olan malzemelerdir. 3 su bardağı suyu bir tencerede kaynatıyoruz. Kabuklarını soymadığımız ve rendelediğimiz havuçları kaynamaktan olan suya ilave ediyoruz. Yaklaşık 20 dakika kadar kaynatıyoruz ve soğuması için ocaktan alıyoruz. Tencerenin kapağı kapalı olmalı havuçların demlenmesi için.

 

Karışımımız ılık hale geldiğinde içine yumurtayı ilave ediyoruz. Yalnız şuna dikkat etmemiz gerekiyor, yumurtalar karışımın içinde pişmeyecek şekilde bir ılıklık olacak. Üzerine yağıda ilave edip iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi bir şişenin içerisine boşaltarak her uygulamada şişeyi iyice çalkalayıp önce saç diplerine sonra tüm saça masaj yaparak uygulama yapıyoruz. Maskenin iyice saça nüfus etmesini sağlamak için saçımızı streç film ile kaplıyor ve bir iki saat bu şekilde bekletiyoruz.  Haftada bir iki kez uygulayabileceğimiz bu kür saçınızda 2 kat fazla etki gösterecek ve saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı büyüyecektir. Havuç kürünü saçına uygulayan kadınların, hiçbir uygulama yapmayan kadınlara göre daha gür saçlara sahip oldukları gözlemlenmiştir.

Havuç kürü, tamamen doğal bir uygulama olduğundan dolayı, kimyasal uygulanan hiçbir kozmetik ürününün saçınıza verdiği zararı vermeyecektir. Evinizde kolayca hazırlayıp uygulayabileceğiniz bir kürdür. Kadınlar arasında popüler bir uygulama olmasa da, bitkisel uygulamalar arasında en popüler uygulamaların başında gelir.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu