Tek Başına Yapılabilecek 10 Aktivite

Bazen yalnız kalmak ve tek başınıza takılmak istersiniz. Tek başına kalmak isteyenler için tek başına yapılacak 10 aktiviteyi araştırdık.

Tek Başına Yapılabilecek 10 Aktivite
Tek Başına Yapılabilecek 10 Aktivite Hakan Satılmış

Kalabalık gruplarla birlikte vakit geçirmeyi sevmeyen, kendisine çok yakın gördüğü, vakit geçirmeyi sevdiği iki üç arkadaşı olan kişilere çok sık rastlanır. Yeni bir şehir veya ülkeye taşınan kişilerin de çevresinde vakit geçirebileceği birilerinin olmaması çok normaldir. Özellikle çalışan kişilerin kısıtlı olan hafta sonlarını dolu dolu geçirme isteği, onları farklı aktivitelere yönlendirir. Bir tatil gününde veya akşam iş çıkışı yanında birisi olmayan bir kişinin de yapacağı çok sayıda aktivite vardır. İşte o yapılabilecek aktivitelerin bazıları:

1) Sinemaya gidin: Sinemada film izlemek çoğu zaman birileriyle yapılan bir aktivitedir. Zaten film sırasında salonda sohbet etmek gibi bir şey yapılamayacağı için, fark eden çok bir durum söz konusu olmayacaktır. Akşam iş çıkışları gitmeniz bunun için çok idealdir.

2) Yürüyüşe çıkın: Yürüyüş yapmak hem zihin hem beden için faydalı olan aktivitelerdendir. Her zaman tek başınıza yapabilirsiniz. Bunu ormanda doğa ile iç içe veya sahil kenarında yapmanız, kendinizi ne kadar dinlendirdiğinizi gösterecektir. Özellikle ormanlarda yapılan yürüyüşler bol oksijen alınması açısından büyük önem teşkil etmektedir.

3) Kitaplar arasında kaybolun: Bir kitapçı dükkânına gidin. Orada saatlerce rafları karıştırın. Hatta birçok kitapçıda bulunan koltuklardan birine oturarak merak ettiğiniz kitaplardan kesitler okuyun.

4) Alışverişe çıkın: Genelde yanınızda birisi olduğu için aceleyle yapılan alışverişler veya ortak karar verilen mağazaların yerine istenilen mağazalarda istediğiniz kadar vakit geçirmek, istediğiniz kadar kıyafet denemek sizi mutlu edecektir.

5) Yeni tarifler deneyin: Yemekten hoşlandığınız ancak kötü olur, insanlar beğenmez düşüncesi ile yapmaktan çekindiğiniz o tarifi kendiniz için deneyin. Kötü olsa bile size hitap edeceğinden bir sorun olmayacaktır.

6) Spa veya masaja gidin: Spa ve masaj vücudu rahatlatan mükemmel uygulamalardandır. Spa ve masaj merkezlerine giderek kendinize ayıracağınız vakit kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaktır.

7) Müze gezin: Genelde okul ve etkinlik gruplarıyla gidilen müze gezileri seri bir şekilde sona erdiğinden maalesef detaylı olarak gerçekleşmez. Ancak müzeyi tek başınıza gezmeniz detaylar arasında kaybolup, gerçekten keşfetmenizi sağlayacaktır.

8) Seyahat edin: Hiç gidilmeyen bir yere gitmek, istediğiniz şekilde orayı gezmek ve orada yapmak istediklerinizi gerçekleştirmek açısından güzel bir fırsattır.

9) Güzellik merkezine gidin: Günün büyük bölümü boş ise tepeden tırnağa bakım yaptırmak en güzel aktivitelerdendir. Güzellik merkezlerinde sizinle ilgilenilmesi kendinizi özel hissettirir ve oradan ayrıldığınızda kendinizi rahatlamış hissedersiniz

10) Ertelediğiniz bir işi bitirin: Ne zamandır yapmak istediğiniz, ancak yapmaya fırsat bulamadığınız bir iş için tam vakti ise yalnız kaldığınız zamandır. Tüm vaktinizi ona ayırarak bitirmek, hem üstünüzden bir yükün kalkmasını hem de boş vaktinizin değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu