Kentsel Dönüşümünü Kendi Yapana Özel Hesap kredi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm adına hızlandırmak ve daha iyi işler ortaya çıkması için yeni düzenlemelerle özel hesap kurdu. Yapılacak olan yeni düzenlemeler ile kentsel dönüşümde kendi yenilemesini kendi yapmak isteyen vatandaşlar için yapılan düzenleme ile artık vatandaş bu kapsamda özel kredi alabilecek.

Kentsel Dönüşümünü Kendi Yapana Özel Hesap kredi
Kentsel Dönüşümünü Kendi Yapana Özel Hesap kredi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm adına hızlandırmak ve daha iyi işler ortaya çıkması için  yeni düzenlemelerle özel hesap kurdu. Yapılacak olan yeni düzenlemeler ile kentsel dönüşümde  kendi yenilemesini kendi yapmak isteyen vatandaşlar için  yapılan düzenleme ile artık vatandaş bu kapsamda özel kredi alabilecek.

Resmi gazete yayınlanan yönetmelik ile yapılan düzenlemeye göre kendi kentsel dönüşümünü kendi yapan vatandaşlar için konut ya da iş yeri yenilemesi için yüzde yirmi beşi peşin olmak üzere geriye kalan kredi tutarı ise inşaat sürecinin aşamalarına ve hızına göre 3 taksitle vatandaşa ödenecek.

Bu sayede kendi kentsel dönüşüm projesini kendi yapmak isteyen vatandaşlar için yürülüğe giren bu yasa ile kendi kentsel dönüşümünü kendi yap yolu sağlanmış oldu.

Çevre ve Şehircilik il müdürlüklerine başvurarak kendi kentsel dönüşümünü yapmak isteyen vatandaşlar , yenilemeleri için krediye kavuşabilecek.

Eğer konut ya da iş yeri riskli bölgelerde yer alıyorsa ,bu durumun tespit edilme halinde yıkım masraflarını karşılamak için yine krediden yararlanabilecekler.

Kredilerin geri ödemeleri ise metre kareye bağlı olmak üzere yüz yirmi aya ,seksen dört aya veya altmış ay gibi vadelerle geri ödenebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu