YouTube, ABD'de Televizyon İşine Giriyor

Youtube artık ABD'de, NBC, Fox News ve ESPN dahil 35'ten fazla kanalda yayın yapmaya hazırlanıyor.

YouTube, ABD'de Televizyon İşine Giriyor
YouTube, ABD'de Televizyon İşine Giriyor Celalettin Yünel

Youtube artık ABD'de, NBC, Fox News ve ESPN dahil 35'ten fazla kanalda yayın yapmaya hazırlanıyor.

YouTube, Salı günü birçok popüler kanalı bir araya getiren bir televizyon hizmeti sunmaya başlayacağını açıkladı. YouTube TV, Comcast gibi dev televizyon şirketlerine karşı en popüler çevrimiçi video platformu olarak hizmet verecek.YouTube, hizmetin ilkbaharda piyasaya sürüleceğini ve en ucuz kanal grubunun aylık 35 dolara mal olacağını duyurdu.

YOUTUBE BİR ÇOK KANALLA BİRLİKTE YAYIN YAPACAK

Youtube'un sunacağı en temel paketin içinde yaklaşık 36 kanal bulunacak. Paketler, Fox, ABC, CBS ve NBC gibi önemli yayın ağlarının yanı sıra ESPN ve Fox News gibi şirketlerin sahip olduğu kanalları da içeriyor.
MTV'ye sahip Viacom ve CNN'ye sahip olan Time Warner gibi kanallara tamamen odaklanan şirketler henüz temsil edilmiyor ancak YouTube bunun içinde yeni bir uygulama getireceğini açıkladı.

TELEVİZYONDA YOUTUBE DEVRİ BAŞLIYOR

YouTube TV, platformun reklamsız YouTube Kırmızı kanalının ürettiği birçok seriye erişim de sağlayacak.
YouTube TV'nin ürün yönetimi direktörü Christian Oestlien, "YouTube deneyiminin en iyisini canlı TV'ye taşıyoruz" diyerek şöyle devam etti: "Bunu yapmak için, ağımızı ve bağlı ortaklarını, televizyonu bu şekilde geliştirebilmek için çalıştık. Bugün de Youtube televizyona taşıyarak yeni bir adım atıyoruz. Televizyon dünyasına adım atarak, çevrimiçi yayın akışını geleneksel yayınlanan medyayla birleştirmeye çalışıyoruz. Mevcut diğer seçeneklerin çoğundan farklı olarak, YouTube TV mobil cihazlar veya bir Google Chromecast'li televizyonlar için bir uygulama olarak sunulacak. Yıllardır söylentilere yol açan proje, başarılı olduğu takdirde alanı değiştirme potansiyeline sahip olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu