Türk Hacker Avusturya Hükümetine Savaş Açtı

ABD'li bir Türk Hacker, Avusturya hükümeti web sitelerine siber saldırı düzenledi.

 Türk Hacker Avusturya Hükümetine Savaş Açtı
 Türk Hacker Avusturya Hükümetine Savaş Açtı Celalettin Yünel

ABD'li bir Türk Hacker, Avusturya hükümeti web sitelerine siber saldırı düzenledi.

KENDİ EVİNDEN SALDIRDI

Avusturya istihbarat servisleri, birkaç hükümet web sitesine saldıran ABD'li bir Türk korsanının izini sürdüğünü doğruladı. Kurier gazetesinde yayınlanan haberde, askeri istihbarat servisinin bir Türk hackerın kendi evinde Bowling Green, Kentucky'deki saldırıları yönlendirdiği açıklandı. 

HÜKÜMETİN SİTELERİ KAPATILDI

Arslan A. ve diğer takma adlarla tanımlanan hacker, Viyana havaalanını ve savunma ve dışişleri bakanlıklarının, ulusal bankanın ve parlamentonun web sitelerini 2016 yılının sonlarında ve bu yılın başlarında hedef aldığı öğrenildi. Saldırıların çoğunun başarısız olmasına rağmen, Savunma Bakanlığı web sayfası birkaç saat boyunca kapalı kaldı.

TÜRKİYE'YE DÜŞMAN ÜLKELERE SALDIRIYOR

ABD'li bir Türk Hackerın,Türkiye'ye düşman olduğunu düşündüğü diğer ülkelerdeki siteleri hackeleyerek işlemez hale getirmeye çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Devam ettirilen soruşturma iki Avusturya ajansı arasındaki mesleki rekabeti de ortaya çıkardı. Associated Press'e gönderilen e-postayla gönderilen bir bildiride, Anayasa ve Terörle Mücadeleyi Koruma Federal Ofisi 28 Şubat'ta "erken yayın" ve bir dava oluşturma çabalarından taviz verdiği gün yüzüne çıktı. Davaya takip eden İçişleri Bakanlığı yetkilisi, İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka'nın ordunun rolünden öfkelendiğini söyledi. 

YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPMADI

Associated Press'e yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı'nın saldırı girişimlerinin ulusal güvenliği tehdit etmediği için ordunun iş bulamadığını söyledi. Üst düzey bir askeri yetkili gazetenin raporunun doğruluğunu teyit etmekten öte başka bir yorumda bulunmadı. Her iki yetkili de istihbarat konularında yorum yapma yetkisine sahip olmadığı için açıklama yapmadılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu