TBMM Son Günlerde Artan Şikayetler Üzerine Evlilik Programlarını İnceleme Kararı Aldı!

İlk toplantının ardından TBMM izdivaç programları hakkın da “kurgulanmış senaryo” olarak yorum yapıldı.

TBMM Son Günlerde Artan Şikayetler Üzerine Evlilik Programlarını İnceleme Kararı Aldı!
TBMM Son Günlerde Artan Şikayetler Üzerine Evlilik Programlarını İnceleme Kararı Aldı! Harun Gürcan

TBMM'de evlilik programlarının incelenmesi için bir komisyon kuruldu ve bu kurulan alt komisyon başkanlığına da AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik seçildi.  Milletvekili Çelik “Programların genel ahlak ve manevi değerler ile ailenin korunması ilkesine aykırılıklar içeriyor.” Diyerek programların reyting kaygısından dolayı olayın magazinleştirildiğini belirtti.

KURGULANMIŞ SENARYO

Milletvekili Çelik izdivaç programlarının toplumun genel ahlak ve manevi değerler ile aile yapısının korunması ilkesine dair aykırılıklar içerdiğinin gelen dilekçeler de belirtildiğini ifade etti. Evlilik programlarında, kurgulanmış senaryoların izleyiciye sunulduğunu bildirdi.

SATIR “GELEN ŞİKAYETLER DOĞRULTUSUNDA ARAŞTIRIP İNCELENECEK”

Gündüz kuşağının en yüksek izlenme oranlarına sahip olan evlilik programlarının hemen hemen bütün özel kanallarda yayınlanmaya başladığını ve bu programların, izlenme oranlarının en yüksek olduğu saatlerde birkaç saat yayınlandığına dikkati çeken Satır, "Televizyonlardaki evlilik ve izdivaç programlarında aile bütünlüğünü bozan unsurlar var. Hukuka, kadın haklarına ve ahlaka aykırı yayınlar var. Meclise ulaşan dilekçelerle bu konuda inceleme yapma zarureti doğdu" dedi ve ekledi “Üç genç kızın, genç kızların, bir kayınvalide ve damat adayı karşısında manavdan portakal alınır gibi seçildiklerini, aşağılandıklarını görüyoruz. İşin garibi bu kızların da bunlara tepki, cevap vermediğini üzülerek görüyoruz.”

SPONSOR ŞİRKETLER DE ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Toplumumuz da yayınlanan bu izdivaç programlarına karşı ciddi bir kızgınlık oluşmakta olduğunu, RTÜK bunları yayınlayan özel televizyon kanallarına karşı verdiği cezalara rağmen ticari kaygılarla izdivaç programların yayınlanmaya devam ettiğini ifade eden Satır, sponsor olan şirketlerin de ailelerin iç huzurunu bozan olaylar içeren bu programlara sponsorluk yapıyor olmasını eleştirdi. Aynı zaman da Satır her şeyin para olmadığını ve televizyon kanallarının kendilerine çeki düzen vererek içinde bulunduğumuz durumun farkına varmaları gerektiği konusun da uyardı.

NİHAT DOĞAN’DAN DA YORUM VAR

Nihat Doğan’da geçenler de katıldığı bir program da bu evlilik ve izdivaç programlarına katılanlar hakkın da “programa katılanları çoğu escort” diyerek dikkatleri üzerine çekmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu