E-Devlet’ten Yeni Düzenleme İşler Kolaylaşıyor

Milyonlarca insan ikametgâh belgesi almak için nüfus müdürlüğü ya da muhtarlıklara gidiyordu. Fakat artık yapılan düzenlemeyle birkaç dakika içinde turkiye.gov.tr adresinden ikametgâh belgeleri rahatça alınabilecek.

E-Devlet’ten Yeni Düzenleme İşler Kolaylaşıyor
E-Devlet’ten Yeni Düzenleme İşler Kolaylaşıyor Harun Gürcan

EN YENİ DÜZENLEME

İnternet üzerinden yapılan işlemlerin iyice artmasıyla beraber güzel haber e-devlet’ten geldi. Artık vatandaşlara iş yeri vb. yerlere vermek için ikametgâh belgeleri hakkında turkiye.gov.tr üzerinden erişim kolaylığı sağlandı. turkiye.gov.tr’ye giriş yaparak birkaç dakika ardından rahatça erişebilecekler.

RESMİ BELGELERLE EŞDEĞER OLACAK

E-devlet üzerinden çıkartılan İkametgâh belgelerinde barkot bulunacak. Belgelerin kontrolü bu barkot sayesin de rahatça yapılabilecek. Bu barkodun bulunması da e-devlet’ten alınan belgelerin resmi belgelerle eş değer olmasını sağlayacak.

ÖĞRENCİ BELGELERİ

E-devlet kapısı üzerinde sadece ikametgâh belgeleri, adli sicil kaydı, sabıka kaydı gibi belgelerin dışında öğrenci belgeleri de rahatça alınabilmekte. Şehir dışında okuyan öğrenciler için öğrenci belgelerinin gerekeli olduğu durumlar da e-devlet kapısı üzerinden rahatlıkla çıktı aldıktan sonra işlemlerini halledebilirler. Barkot sistemi öğrenci belgelerinde de olduğundan dolayı okullardan alınan öğrenci belgeleriyle eş değer olacaktır. Alınan kurumlar tarafından bu barkot üzerinden kontrolleri rahatça yapılabilmektedir. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu