Apple’den Yep Yeni Bir Geliştirme Daha!

Dünyaca ünlü marka Apple akıllı ev teknolojisi için geliştirdiği Home uygulamasını tanıtmak için yeni bir video yayınladı.

Apple’den Yep Yeni Bir Geliştirme Daha!
Apple’den Yep Yeni Bir Geliştirme Daha! Harun Gürcan

YENİ FİKİRLER BİRBİRİNİ KOVALIYOR.

Akıllı teknolojiler günümüzde bir çığır açmış durumda ve bu teknolojilerin gelişmesiyle beraber firmalar yenilikçi fikirlerini ortaya çıkartıyor. Dünya ekonomisinde büyük kar sahibi olan bu şirketler çok yakında dünya ekonomisini tamamen eline alacak gibi gözüküyor. Neredeyse sonsuza kadar devam edecek olan bu teknolojik geliştirmeler üzerine akıllı fikirler ortaya atılmaya devam ediyor. Son bulacakmış gibi de hiç gözükmüyor. Sürekli yeni fikirler çıkması ve bu ortaya atılan fikirler bu geliştirmeciler tarafından büyük bir rekabete sebep oluyor. Geliştirdikleri teknolojilerden birisi ise akıllı evler. Bu teknoloji gelecekte yaygın olacak teknolojilerin başını çekecek gibi gözüküyor. Birçok firmanın fikirlerini ortaya atması ve yeni uygulamalar geliştirmesi daha kapsamlı uygulamalar çıkmasına destek oluyor.

APPLE’DEN YENİ GELİŞTİRME

Geliştirici firmaların başında gelen Apple firması, Home uygulamasını geçen yıl akıllı evler için görücüye sunmuştu. Geçtiğimiz günlerde de uygulamanın internet sayfasını güncelleyip bir video yayınladı. 45 saniyelik videoda Apple destekli akıllı ev donanımlarının iOS yüklü herhangi bir cihazdan nasıl kontrol edilebileceği anlatılıyor.

İŞTE ROBOTLARDAN SONRA SÖZ DİNLEYEN EVLER

Home uygulaması sayesinde siriye vereceğiniz birkaç komutla hayatınızı kolaylaştırmak sizin elinizde. Örneğin kahvaltı için “siri kahvaltı vakti” komutuyla kahveniz hazırlanıyor. “Ben evdeyim” diyerek kapıyı açıp kapatabiliyorsunuz, ayrıca kapıyı kilitleyip evden çıktıktan sonra gereksiz yere çalışan tüm elektrikli cihazlar kapanıyor. Sadece çalışmasını seçtiğiniz elektrikli eşyalar çalışmaya devam ediyor. Apple videoyu henüz resmi youtube hesabında paylaşmamış durumda.

Eğer sizde videoya ulaşmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu