Android Telefonlar Daha Sorunsuz Çalışıyor

Dünyanın en stabil işletim sistemi olarak bilinen iOS'un öyle olmadığı açılandı. Blanco Technology Group'un yayınladığı rapora göre Android yüzde 47 oranında hata verirken, iOS'da bu oran yüzde 62'ye çıkıyor.

Android Telefonlar Daha Sorunsuz Çalışıyor
Android Telefonlar Daha Sorunsuz Çalışıyor Harun Gürcan

iOS’UN HATA ORANI DAHA YÜKSEK

Dünyanın yaygın olarak kullanılan işletim sistemi iOS, iPhone model telefonların satılmasında önemli bir rol oynamakta. Android'in hata oranı iOS'un hata oranına göre daha yüksek olduğu anlaşıldı. Geçen yıl Ağustos ayında Blanco Technology Group, 2. çeyrek mobil cihaz performans ve sağlık raporunu yayınlamıştı. Yayınlanan rapora göre Android cihazlar daha stabil olduğu ifade edilmişti. Şimdi ise aynı çalışmanın 4. çeyrek raporları yayınlandı.
 

HATA ORANI 2016’DA %62’YE YÜKSLEMİŞ DURUMDA


Söz konusu yeni yayınlanan rapora göre geçen seneye oranla iOS cihazların hata oranında gözle görülür bir artış gözlemleniyor. 2015 yılının son çeyreğinde %25 olan hata oranı, 2016 yılının sonuna doğru yüzde 62'ye çıkıyor. Android tarafında ise bu oran yüzde 47'de kalıyor. Yani rapora bakıldığında iOS, en çok hata veren işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. En çok hata oranın sahip telefon ise iPhone 6 oldu. Apple'ın 2016 Eylül'ünde tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde görülen oran ise %3 seviyesinde kaldı.

RAPOR EDİLMİŞ DİĞER HATALAR

Şarj, kamera ve USB hatalarının en çok görüldüğü işletim sistemi Android oldu. Samsung, yüzde 16 oranı ile diğer Android üreticilerine göre en çok hata veren işletim sistemi oldu. Facebook, Instagram ve Snapchat uygulamalarının en çok çöktüğü işletim sistemi iOS oldu. En çok uygulama çökmesi, ısınma ve kulaklık arızası iPhone cihazlarında görüldü. Android cihazlar, bir önceki rapora göre hata verme oranını yüzde 38 düzeltti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu