İşverenler İçin Ücret Desteği Detayları Açıklandı

Asgari ücretin 1.400 tl olmasıyla birlikte Hükümet işvereni de unutmadı. İşverenlere ödemelerinde sıkıntı çekmemeleri için asgari ücrette destek vermeyi bu yılda devam ettiren Hükümet hem işçinin hem de işverenin yüzünü güldürdü.

İşverenler İçin Ücret Desteği Detayları Açıklandı
İşverenler İçin Ücret Desteği Detayları Açıklandı Celalettin Yünel

Asgari ücretin 1.400 tl olmasıyla birlikte Hükümet işverenide unutmadı. İşverenlere ödemelerinde sıkıntı çekmemeleri için asgari ücrette destek vermeyi bu yılda devam ettiren Hükümet hem işçinin hem de işverenin yüzünü güldürdü.

BAŞVURU ŞARTI ARANMAYACAK

 İşverene sağlanacak olan günlük üst limiti 110 lira, yani aylık 3.300 lira sigorta matrahı bulunan tüm çalışanların prim günlerinin 3.33 lirayla çarpılması sonucu ortaya çıkacak miktar işverenlerin başvuru yapmadan alacağı öğrenildi.

 İŞÇİ BAŞINA ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ VERİLECEK

 SGK tarafından yayınlanan duyurununun bir kısmında, "2017 yılında, 2017 yılı öncesi tescil edilen işyerleri için prime esas günlük kazancı 110 TL ve altında olan, 2017 yılında tescil edilen işyerleri için ise tüm sigortalıların çalışma gün sayısının 3.33 ile çarpımı sonucu bulunacak miktar kadar şartları taşıyan işverenlerimize sigortalı başına asgari ücret desteği verilecektir" ifadeleri yer aldı.

 İŞLEM YAPILMADAN DA YARARLANACAK

 Devlet vereceği bu destekle yeni işyerlerinde ücret üst sınırı aramayacak ve her işçi için bu desteği sağlayacak. Asgari ücret desteğinden yararlanmak için işverenlerden başvurunun da istenmemesi büyük bir karmaşanın çıkmasının da önüne geçmiş olarak işverene rahat bir nefes aldıracak. Destekten yararlanmak için bir işlem yapılmaması oluşacak yoğunluğunda önüne geçişmiş olunacak.

DEVLET DESTEĞİNİ DEVAM ETTİRECEK

Devlet işçiyi istihdam ederek ekonomiye can katan işverene desteğini önümüzdeki yılda devam etmeyi planlıyor. Böylelikle hem işçi işinden olmayacak hem de işverenin işi rahat bir şekilde devam etmiş olacak.

İŞTE YARARLANMA ŞARTLARI

 -4A (SSK) kapsamında prim ödeyerek işçi çalıştırmak

-Aylık prim oranı ve hizmet belgelerinin yasal süresinde vermek.

-Sigortalı çalıştırılan işçilerin primlerinin tam olarak bildirilmesi. (asgari ücret hilesi yapılmaması)

-Sigortasız işçi çalıştırılmaması, ya da kişilerin sigortalı yapılıp çalışıyormuş gibi gösterilmemesi.

-Kuruma borcunun bulunmaması. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu