Rus Bilimadamları Uzayda Kansere Çare Buldu

Dünya'dan milyonlarca insanın ölümüne neden olan kanserlere karşı Rus Bilimadamları kanseri öldüren yeni bir ilacın testlerinin uzayda başarılı olduğunu duyurdu.

Rus Bilimadamları Uzayda Kansere Çare Buldu
Rus Bilimadamları Uzayda Kansere Çare Buldu Celalettin Yünel

Dünya'dan milyonlarca insanın ölümüne neden olan kanserlere karşı Rus Bilimadamları  kanseri öldüren yeni bir ilacın testlerinin uzayda başarılı olduğunu duyurdu.

KANSERE ÇARE OLACAK

Kötü huylu tümörlere karşı etkili olan yeni bir genetik madde oluşturan Rus Bilimadamları bu testi uzayda gerçekleştirdi.Kanser hastaları bulunan yeni ilaca 3-4 yıl içinde alabilecek. Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA) Bilimsel Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı Andrey Simbirtsev yaptığı açıklamada kansere karşı yeni bir çare bulduklarını ifade etti.

KÖTÜ HUYLU TÜMÖRLE SAVAŞACAK

Rus bilimadamlarından Rus profesör, biyoteknoloji aracılığıyla elde edilen 'sıcaklık şoku proteini' ile kötü huylu tümörlere karşı savaşılabileceğini, yeni buluşun kanserle mücadelede yeni bir çığır açabileceğini dile getirdi.

KLONLAMA YÖNTEMİYLE ÇOĞALTILDI

Rus bilimadamlarından Simbirtsev, elde edilen maddenin, stres faktörlerinin etkisiyle insan vücudundaki hücreler tarafından üretilen bir protein molekülü olduğunu, bu molekülün, kanserojen antijenlerini bağışıklık sistemine ‘göstermek' için hücreye fayda sağlayarak kanser hücrelerinin oluşumuna karşı bağışıklığı güçlendirdiğini açıkladı. 

Rus bilimadamları insan vücudunda maddenin yeterli miktarda bulunmadığını özel bir biyoteknoloji kullanılarak, proteini üreten hücre genini klonlama yöntemiyle sentezlemeye başladıklarını ve bol miktarda protein elde ettiklerini duyurdu.
 

FARELER ÜZERİNDE TEST EDİLDİ

Rus bilimadamlarından Rus profesör, proteinden uzayda süper temiz bir kristal elde etmeyi hedefleyerek deneyi Uluslararası Uzay İstasyonu’nda gerçekleştirdiklerini, sonraki bölümlerdeyse elde edilen maddenin farelerin üzerinde test edildiğini, maddenin geç aşamalardaki tümörlerin üzerinde dahi etkisini gösterdiğini ve çoğu durumlarda tam tedavi sağladığını bildirdi.
 
3-4 YIL İÇİNDE HASTALARA UYGULANACAK

Rus bilimadamları klinik öncesi testlerinin bir yıl içinde tamamiyle sonlanrak bitireleceğini, sonrasında başlayacak klinik çalışmaların da 2-3 yıl süreceğini ve böylelikle yeni ilacın hastalara 3-4 yıl sonra ulaştırılabileceğini açıkladılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Arzu Kaplan     2017-03-04 İnşaallah...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu