iPhone 8 Hakkında Yenilikler

Apple'ın iPhone 8'i 2017 sonbaharında geliyor. iPhone 8 de ne gibi özellikler olacak? iPhone 8 de bizi neler bekliyor? Cevapları haberimizde.

iPhone 8 Hakkında Yenilikler
iPhone 8 Hakkında Yenilikler Hakan Satılmış

2017, iPhone'un 10. yıldönümünü kutlayacak ve Apple'ın bu etkinliği kutlamak için büyük bir planı var. IPhone 8'in piyasaya çıkmasına kadar birkaç ayımız var, ancak Apple'ın cihazla ilgili iddialı planları nedeniyle, 2017 iPhone'taki etkileyici özellikleri ima eden bir sürü söylenti çıktı.

 

Apple'ın 10'dan fazla prototip iPhone modelini test ettiği söyleniyor, bu yüzden ne göreceğimiz tamamen net değil ve oyunda çok sayıda test cihazı var, söylentiler şu anda çelişkili ve karanlık.

 

Kablosuz şarj etme

 

Apple'ın Apple Watch için kablosuz şarj etme konusundaki ciddiyeti, Apple'ın iPhone 8 içinde  kablosuz şarj ekleme konusunda ciddiyet kazanacağı yönündeki söylentilere yol açtı.

 

Kablosuz şarj etme, iPhone’nun rakibi Samsung’da çoktan çıktı. İphone kullanıcıları kablosuz şarj özelliğini Apple’in yeni modeli iPhone 8 de bekliyor. Söylentiler doğru ise iPhone 8 de kablosuz şarj olacak.

 

USB-C

Google'ın Pixel gibi amiral gemisi Android telefonu tümü USB-C'ye geçiyor.

USB-C'ye sadece liman standardizasyonu değil, aynı zamanda daha hızlı şarj etme gibi bazı avantajlar da vardır; Apple, son birkaç yıldır Yıldırım'ın klavyesine, trackpad'ine, fare ve Apple TV uzaktan kumandasına şarj etmek için kullandığı alanı genişletmektedir. Şirketin sadece iPhone ile birlikte verilen Lightning EarPod'lara geçtiğinden bahsetmiyorum bile. Başka bir konektör de bir gün gelecek, buna bir soru da yok, ancak bu yılki iPhone'da mı? Bana şüphe uyandırdı.

Oval OLED ekran

Tüm söylentilerin büyük olasılıkla OLED teknolojisini kullanan daha büyük bir ekran, bir sonraki iPhone için en olası ihtimal arasında görünüyor. Samsung Galaxy S8'in yakın geçmişte sızdırılmış görüntüleri benzer, uçtan uca bir ekrana sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda dokunmatik yüzey akıllı telefonun en önemli parçası olduğu gibi boyutunu arttırmak için yapılabilecek her şeyi yapıyor. Telefonun boyutu - kullanıcılar için cazip bir özelliktir.

 

Ekranın LCD'den ziyade esnek plastik OLED olduğu ve Apple'ın daha az güç harcayan daha ince bir cihaz sunduğunu ve daha yüksek kontrast oranı ve daha canlı renklerle daha iyi görüntü sağlayan bir cihaz olduğu söyleniyor. Ayrıca, Samsung Galaxy S7 Edge gibi her iki tarafta kavisli kenarlar da bulunabilir, ancak söylentiler bu noktada belirsizdir. Ekranda kavisli kenarlar varsa, kenarlar dokunmatik hareketlere yanıt verebilir.

 

Home Tuşu Yok

 

Apple'ın ev düğmesini yok etmeye çalıştığını iddia edebilirsiniz, çünkü iPhone 7'deki tuş gerçekten bir düğme değil, sadece dokunmaya duyarlı bir dokunmatik yüzey. Ancak kenardan kenara ekran gerçekse, ev düğmesini nereye koyacağınızı bulmak oldukça zor hale geliyor.

Söylentilere göre, Touch ID parmak izi algılayıcısı ve öne bakan kamera gibi özelliklerin bulunduğu üstten ve alt çerçevelerden uzak kenar-kenar görüntüsü ile radikal bir yeniden tasarım olacak. Bunun yerine, Dokunmatik Kimlik ve kamera doğrudan ekrana yerleştirilebilir, yani Giriş düğmesi olmayacaktır.

Bazı söylentiler altta "etkileşim alanı" olduğunu ileri sürüyor. Uygulamalar bu alanı kullanmak isterse ne olacak? Bir oyun gibi tam ekranı kullanılırsa ev düğmesi ne olacak? Ev düğmesi daima bir kaçış kapağı olarak hizmet etti ve çıkarmayı kaldırırken, ekran için daha fazla gayrimenkul açılmasına ve dahili bileşenler için daha fazla alan açmasına rağmen, değiştirmenin nasıl işleyeceğini resmetmek zordu - ancak bu Apple'ın Zorlayıcı bir hikayesi yok. ("Cesaret" olmadığı sürece)

Yüz tanıma veya iris taraması

 

Şirketin biyometrik seçenekleri genişletme ihtimali var, ancak şu ana dek bu tür bir güvenlik için gereken yeni teknolojiden biraz şüpheliyiz. iPhone 8’de biyometrik seçeneklerden yüz tanıma ve göz tanıma özelliği geleceği büyük söylentiler arasında.

 

Arttırılmış gerçeklik

 

Tim Cook defalarca artan gerçeğin Apple için ilgi alanı olduğunu söyledi. Bir söylenti, Apple'da AR konusunda 1,000'den fazla mühendisin çalıştığını iddia ediyor, ancak başka bir raporda, Apple'ın "devrimci" alan algılayan 3B kamera üzerinde çalışıyor olması beni ilgilendiriyor, çünkü sanki aynı teknolojiye sahipmiş gibi görünüyor. Yüz veya iris tanıma için kullanılabilir. Apple, farklı amaçları gerçekleştirebilecek şekilde güçlendirilmiş bir kamera içeriyorsa, bir sonraki iPhone için daha çekici bir argüman buluyorum.

 

Daha büyük pil

 

iPone kullanıcıların en büyük isteği daha uzun pil ömrü. Buda yeni iPhone 8 de olacağa benziyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu