Trt 1’de Yayınlanan Payitaht Abdülhamid Seyirciden Tam Not Aldı

TRT1’ de yayınlanmaya başlanan ve Osmanlı Devleti’nin en karmaşık zamanını anlatmaya çalışan Payitaht Abdülhamid seyirciden tam not almayı başardı.

Trt 1’de Yayınlanan Payitaht Abdülhamid Seyirciden Tam Not Aldı
Trt 1’de Yayınlanan Payitaht Abdülhamid Seyirciden Tam Not Aldı Celalettin Yünel

TRT1’ de yayınlanmaya başlanan ve Osmanlı Devleti’nin en karmaşık zamanını anlatmaya çalışan Payitaht Abdülhamid seyirciden tam not almayı başardı.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD TABULARI YIKACAK

Payitaht Abdülhamid Osmanlı Devleti’nin son döneminde yaşadığı hasta adam sendromu bütün gerçekçiliğiyle anlatarak insanlara Payitaht Abdülhamid sayesinde Abdülhamid hakkında anlatılan tabuları da yıkmaya çalışacak.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD OSMANLI TARİHİNE IŞIK TUTACAK

Payitaht Abdülhamid yayınlanan son bölümüyle ekrana gelen suikast sahnesiyle ilzeyicinin nefesini kesse de yayınlanacak yeni bölümleriyle daha fazla ses getirecek. Payitaht Abdülhamid Osmanlı’nın yakın tarihini de aynı zamanda insanlara doğru şekilde anlatarak bu zaman kadar gelinen tarihi olaylar hakkında da bilgi vermesi tahmin ediliyor.

TRT 1’DE YAYINLANAN PAYİTAHT ABDÜLHAMİD KONUSU

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'na 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. “Payitaht - Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesi seyirciye aktarılıyor.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD ÖNEMLİ OLAYLARI AKTARACAK

1896'da, Sultan Abdülhamid'in padişahlığının 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olayları ekrana taşıyacak olan “Payitaht – Abdülhamid”, dizisinde, uzun süre sonra Osmanlı'nın zaferi ile sonuçlanan bir savaş: ''Yunan Harbi''ne yer verilecek. 1. Siyonist Kongre ile Sultan'dan istenen Filistin toprakları, Padişah'ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsranla kalktığı bir dönem olarak ekrana gelecek. Yine Sultan'ın başarılı olduğu bir önemli proje, Hicaz Demiryolu çalışmaları ve dahası Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alacak diğer önemli tarihi olaylar arasında. Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık ederek, günümüze taşınan güçlü bir milletin evlatlarına ve gelecek tarihimize armağan niteliğinde sunulmayı vaat eden dizi, 'Mücadele!’ Ana temasındaki mesajla seyirciye sunulacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu