Hayko Cepkin Kuşadası'na Taşındı

Türk rock'ının en sevilen isimlerinden biri olan ünlü rock'çı Hayko Cepkin İstanbul'un trafiğinden uzaklaşarak Kuşadası'na taşındı.

Hayko Cepkin Kuşadası'na Taşındı
Hayko Cepkin Kuşadası'na Taşındı Celalettin Yünel

Türk rock'ının en sevilen isimlerinden biri olan ünlü rock'çı Hayko Cepkin İstanbul'un trafiğinden uzaklaşarak Kuşadası'na taşındı.

Hayko Cepkin, Kuşadası'na neden taşındığını "Beşiktaş'ta trafikteydim. Motorla olmama rağmen ilerleyemiyorum. Kontağı kapattım. Motoru yolda bıraktım, gittim. Zamana yazık. Kendime 'hadi aslanım gidiyoruz' dedim. Kuşadası'na taşındım, özgürlüğümü ilan ettim" diyerek anlattı.

Cepkin,"Şimdi bahçem, toprağım var. 6 köpeğim, bir eşeğim, bir horozum, 30 tavuğum, onlarca kedim var. Her şeyden önemlisi sevdiğim şeylere ilgi gösterecek zamanım var. İstanbul'da yaralı bir köpek gördüğümde bezen istesem de onlara yardım edemiyordum. Şimdi barınak gibi bir yerim var. Hayvanların başı dertte olduğunda onlarla ilgilenebiliyorum. Ceviz ağacının ne zaman ilaçlanacağını, zeytin ağacının ne zaman nasıl zeytin vereceğini biliyorum"dedi.

HAYKO CEPKİN  TOPLANTILARA SKYPE İLE KATILIYOR

Cepkin," 39 yaşındayım ve zamanın kontrolünü elinde tutmaktan daha mühim bir şey olmadığını anladım. 32’de sallanmaya başladım, tam adımı 34’te attım. Özgürlük, zamanla çok ilişkili artık. Bitmek bilmeyen toplantılarla da kestim ilişkimi… Toplantılara Skype’dan katılıyorum, nokta atışı yapıp çıkıyorum. Hayvanlara, müziğe dönüyorum. Üretmek zorunda olan bir herifim. Kendimi yenilemenin daha sakin bir hayatla mümkün olacağını anladım." diyerek şehri terk etme sebeplerini ifade etti.

PARAŞÜTÇÜLÜKLE TERAPİ YAPIYOR

Paraşütçülük benim terapim diyen Cepkin, "Hayatın milisaniyelere bağlı. Hızlı karar vermek zorundasın. Karar alırken panik yapamazsın. Havadayken hayat tamamen refleks ve güdüden ibaret. Ne geçmiş ne gelecek, sadece an var. Atlamak, durmadan korkanların işidir. Korkaklığın duble devam eder. Korkmadığın gün patatese bağlarsın. Atlamak sana soğukkanlı olmayı öğretiyor. Yangın çıktığında çığlık atmıyorsun, yangın tüpüyle müdahale ediyorsun. Kaza olunca ağlamıyorsun, kimin neye ihtiyacı var onu anlayıp harekete geçiyorsun. Diğerleri bağrışırken çözüm aramayı, hayatta kalmayı öğreniyorsun. Gözüm benim için her zaman farklılıktı. ‘Tek gözlü çocuk’ derlerdi bana. Normal olma ihtimalim yoktu ki... Gözümden dolayı her ortamda farklı bakıyorlardı. Okulda da, sokakta da, sahnede de…"

HAYKO CEPKİN  GÖRÜNÜŞÜNÜ AVANTAJA ÇEVİRMİŞ

Görünüşü hakkında da açıklamalar yapan Cepkin sözlerine şu şekilde devam etti,"Görüntümü avantaja çevirmeseydim bunalımlı biri olurdum. Baskın bir karakterdim. İnsanlar bir yerden sonra gözümü unutup, Hayko yaratığına takılıyordu. Ama fotoğraf ve videolar her zaman sıkıntıydı. Çünkü gözüm daha da küçük görünüyor... Meslekten dolayı sürekli kendime maruz kaldığım için alışmak zorundaydım. Şimdi insanlar fotoğraf çekerken gözlüğümü çıkarmamı istiyorlar. Benimle değil, gözümle fotoğraf çektirmek istiyorlar…"

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu