Antalya’da Düzenlenen Runatolia’da İlginç Ölüm

Bu yıl 12. Düzenlenen Runatolia Antalya Maratonunda bir kişi hayatını kaybetti.

Antalya’da Düzenlenen Runatolia’da İlginç Ölüm
Antalya’da Düzenlenen Runatolia’da İlginç Ölüm Harun Gürcan

Antalya’da düzenlenmekte olan ve bu yıl 12.si düzenlenen Runatolia Antalya Maratonun da koşuya katılan 36 yaşında ki sporcu bitiş çizgisine 500 metre kala beklenmedik bir şekilde yere yığıldı ve hayatını kaybetti.

500 METRE KALA YAŞAMINI YİTİRDİ

Antalya'da düzenlenen ve her bölgeden usta sporcuların katıldığı Runatolia Antalya Maratonunda bu sene üzücü bir olay yaşandı. Bu sene 12’ncisi düzenlenen maratona katılan 36 yaşında ki sporcu yarışın bitişe gelemeden son 500 metre de yere yığıldı. 112 Acil servis ekiplerinin müdahalesi koşucu için yeterli olmadı. Koşucu hiç beklenmedik bir şekilde hayatını kaybetti.

YAKIN ARKADAŞLARIYLA GELMİŞTİ

Zeynel Murat Batur maratona katılmak için bir grup arkadaşıyla Antalya’ya gelmişti. Başarılı bir şekilde son 500 metreye ulaşmayı başardı. Sporcu koşunun ağır temposuna dayanamadı. Arkadaşlarıyla beraber koşuya daha önce 3 defa katılmışlardı. Önümüzde ki sene arkadaşlarının yanında olamayacak. Zeynel Murat Batur’un hayatını kaybetmiş olması çok şaşırtmasının yanı sıra çok üzdü. Batur otopsi raporlarını beklemek üzere Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Kesin ölüm nedeninin açıklanmasının ardından cenaze Batur’un ailesine teslim edilecek.

MARATONDAN ÖDÜLLE AYRILAN SPORCULAR

12. Uluslararası Runatolia Antalya Maratonu sona ermesiyle beraber başarılı olan sporculara ödülleri verildi. Erkekler 10 kilometre kategorisinde Tilahun Vorku Aliyev, kadınlar kategorisinde yarışan Cristin Wilken birinci oldu. Erkekler 10 kilometre engelliler kategorisinde Ömer Cantay, kadınlar kategorisinde yarışan Hamide Kurt yarışı birincilikle tamamladı. Maraton kategorisinde ise erkekler kategorisinde yarışan Serdar Çetin, kadınlar kategorisinde yarışan Natalia Gyurten, Yarı maraton kategorisinde ise, erkeklerde Fetene Alemu Regesa, kadınlarda Yayla Kılıç birinci oldu ve ödül almaya hak kazandılar.

KOŞUYA MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANIDA KATILDI

12. Uluslararası Runatolia Antalya Maratonuna bu yıl Murtapaşa Belediyesi ev sahipliği yaptı. Maratona profesyonel sporcuların yanı sıra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal eşi Ümran Uysal ile birlikte katıldı.  Eşiyle beraber minik adım yüksek topuk halk koşusu kategorisinde yarışan Uysal yarışma sonunda yüksek topuk kategorisinde 1. Olan  Ezgi Erdem’e ödülünü verdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu