12 Yaşında Resim Sergisini Açtı

12 yaşında İsveçli Maximilian Svensson, kendisinin ilk resim sergisini açtı.

12 Yaşında Resim Sergisini Açtı
12 Yaşında Resim Sergisini Açtı Harun Gürcan

12 yaşında İsveçli Maximilian Svensson resim yeteneğiyle görenleri hayrete düşürmeyi başarıyor. Yaşının küçük olması da bu minik sanatçının resimleri görmek için gelenleri kendisine hayran bırakıyor.

GEÇMİŞTE RESİM EĞİTİMİ ALMAMIŞ

Bu genç sanatçının yaptığı resimleri görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor ve hayran kaldıklarını dile getiriyorlar. Minik sanatçı daha önce hiçbir şekilde sanat eğitimi almamış olması da önemli bir ayrıntı. Doğuştan gelen bir yetenek olarak görülüyor. 12 yaşındaki İsveçli Maximilian Svensson’un yaptığı bu harika resimler Sandgrund Lars Lerin Sanat Müzesi'nde ziyaretçiler için sergileniyor. Aynı zaman da bu minik ressam ilk sergisini Stockholm'de bir lokalde açarak 350 ziyaretçi kabul ederek resimlerini sergilemişti. Resim yapmaya daha çocuk yaşta başlayan Maximilian Svensson İsveçli ünlü ressam Lars Lerin ile karşılaşmış ve akrilik resim tekniği yerine yaptığı resimleri sulu boya ile yapmaya başlamış. İsveçli ünlü ressam Lars Lerin ile Stockholm'de açtığı sergide tanışmış ve ünlü ressamın genç yeteneğe tekniğini değiştirme konusunda ki tavsiyesini dinleyerek yeni resimler yapmaya başlamış.

TABLOLARINI SAKLAMAK İSTİYOR

İlk resmini yedi yaşında yaptığını ifade eden Maximilian Lars Lerin Müzesi'nde yüzlerce tablosundan sadece 82 tanesini ziyaretçilerin beğenisine sunmakta. Minik ressam yaptığı resimlerden sergide bulunan 82 resimden sadece bir kısmını satarak geri kalanını kendisi için sakladığını dile getirmiş. 12 yaşındaki İsveçli Maxi’nin resimleri müzede ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmüş durumda. Maxi'nin sergide bulunan tablolarını satın almak isteyen bir çok ziyaretçi olmasına rağmen Maxi’nin ailesi çocuklarının daha yaşı küçük olduğu için tabloların satışa sunulmasına karşı çıkıyorlar. Bunun sebebini ise çocuklarının daha bu yaşta ticari meta olmasını istemediklerini belirtiyorlar.

Maximilian Svensson'un Sandgrund Lars Lerin Müzesi'ndeki sergisi 4 Mart-30 Nisan tarihleri arasında sanat severlerle beraber olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu