Hakkari’de Kahramanlar İçin Anıt Yapıldı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin Irak sınırındaki Dağbaşı Tepe bölgesinde göğüs göğse çarpışan kahramanlar unutulmadı. 2172 rakımlı Irak hududunda destan yazan Mehmetçik için anıt yaptırıldı

Hakkari’de Kahramanlar İçin Anıt Yapıldı
Hakkari’de Kahramanlar İçin Anıt Yapıldı Harun Gürcan

Irak sınırında bulunan Dağbaşı Tepe’de terör örgütüyle göğüs göğse savaşarak vatanını korumak adına destan yazmışlardı. Destansı bir kahramanlık gösteren şehitlerimiz için 2172 rakımlı tepede anıt yaptırıldı. 'Şehit Sağlık Üstçavuş Mekan Şahin Operasyonu 30 Ağustos 2016 tarihinde başlamıştı. Mehmetçiklerimiz Dağbaşı Tepe’de Irak’ın kuzeyine 5,5 km mesafe de destan yazdılar. Bölücü terör örgütü tarafından stratejik bölge olarak kullandıkları ve teröristlerin geçişini kontrol almak için büyük önem taşıyan 2172 rakıma sahip Dağbaşı Tepe’yi kuşatan kahraman Mehmetçik, vatanını korumak adına teröristlerle göğüs göğse mücadele etmiştir. Dağbaşı Tepe’de 8 Mehmetçik şehit olurken, bölge kısa sürede teröristlerden temizlenmiştir.

DAĞBAŞI TEPE’YE ANIT

Bölgeyi teröristlerden temizlemek için kanlarının son damlasına kadar savaşan ve şehit olan Mehmetçiklerimizin isminin yazılı olduğu kahramanlık anıtı yapıldı. Son Mehmetçik’in şehit düştüğü ve çatışma izlerinin hala ilk günkü gibi tazeliğini koruyor. Kahramanlık anıtında sürekli olarak bir asker nöbet tutuyor. Büyük bir kahramanlık destanı yazan şehitler için 2172 rakımlı Irak hududunda yaptırılan anıtla şehitlerin anısına sahip çıkılıyor. Kahraman Mehmetçiklerimiz için yapılan anıtta bulunan Türk bayrağı kilometrelerce uzaklardan görünmekte.

BU BÖLGE 9 ŞEHİT VERDİK

Destansı kahramanlığının tarihe yazıldığı Dağbaşı Tepe Üs Bölgesi Komutanı şu şekilde konuştu; “Tepenin bölücü terör örgütü mensuplarından temizlenmesi, göğüs göğse çatışmalara sahne olmuştur. 8 kahraman silah arkadaşımız şehit düşmüştür. Şu an bulunduğumuz Bayrak Tepe’de, göğüs göğse yaşanan çatışmanın izleri kayaların üzerinde gözükmektedir. 1 Ekim 2016 tarihinde üs bölgemiz içerisine isabet eden bir havan sonucunda ise bir silah arkadaşımızı şehit verdik. Piyade Er Gökhan Ayder kardeşimizin kanı yerde kalmadı. Bu olaydan sonra başlatılan operasyon neticesinde birçok bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilirken, üs bölgemizi hedef alan bütün havanlar ise imha edildi" diyerek bu bölge verdiğimiz şehitlerden bahsetmiştir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu