Ankara 34. Müzik Festivali’ne Hazırlanıyor

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından bu 34'üncüsü düzenlenecek olan müzik festivalinde Türk bestecilerinin yanı sıra dünyaca tanınmış ve ödül almış sanatçılar da yer alacak.

Ankara 34. Müzik Festivali’ne Hazırlanıyor
Ankara 34. Müzik Festivali’ne Hazırlanıyor Harun Gürcan

Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Ankaralılık bu yılda azim ve özverisiyle yep yeni bir festivalle Ankaralıların kulağının pasını silecek. Ankara'da sevenleri ve destekçileriyle beraber başarılarla dolu 33 yıllık geçmişe sahip olan Sevda-Cenap And Müzik Vakfı hiç yılmadan çalışmalarına devam ediyor.

BU BAHARDA MÜZİKLE GELECEK

33 yıllık geçmişiyle Başkentin en uzun soluklu ve geleneksel etkinliği olan ve Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından Ankaralılık adına azimle ve özveriyle düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali 4-30 Nisan 2017 tarihleri arasında 34. kez müzikseverleri bir araya getirecek. Dünyada ve ülkemizde yaşanan siyasi ve ekonomik zorluklara rağmen, sanatın var olması gerekliliğine olan inanç ile  bu sene de Ankaralı sanatseverleri klasik  müzik , dans, caz aktivitelerinin seçkin örnekleri ile buluşturacak bir uygulama hazırlandı. Her biri kendi alanlarında yetkin ve dünyaca tanınan yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan festival programı bu yıl bütün kısıtlı imkânlara rağmen Ankaralı sanatseverlere müzikal bir baharı müjdeleyecek

 BİRÇOK SANATÇI ÜLKEMİZE İLK DEFA GELİYOR

Her yıl olduğu gibi açılış ve kapanış konserlerinin bir senfonik orkestra konseri ile yapılması, Türk bestecilerinin eserlerine yer verilmesi, Türk ve yabancı sanatçıların beraberlikleri ile genç sanatçıların desteklenmesi geleneklerinin sürdürüleceği festivalde birçok sanatçı ve topluluk ilk kez ülkemize ve Başkente gelecek. Flamenko’nun bol ödüllü dansçısı Rafael Amargo orkestrası ve dansçılarıyla birlikte, Kiev Solistleri dünyaca ünlü virtüöz keman sanatçısı Valeriy Sokolov ile, caz dünyasının duayen davulcusu Billy Hart grubu ve Grammy ödüllü, birçok enstrümanı başarıyla çalan trompetçi Nicolas Payment, Afro Caribbean Mix tape isimli projesi ile Avrupa turnesi kapsamında ilk kez festivalde konser verecek. 40. Sanat yılı özel bir konseri ile ülkemizin klasik gitarda ilk akla gelen sanatçılardan olan usta yorumcu ve eğitimci Ahmet Kanneci, dünyanın en saygın klasik müzik ödüllerinden biri olan  Diapason D'Or” ödülü sahibi Belçikalı genç yıldız piyanist Julien Libeer, Çek yıldızlar, kemanda Jan Mracek ve piyanoda Lukas Klansky resital sanatçılarımızdan. Vakfımızın uzun uzun yıllardan beri destek verdiği Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nın, Devlet sanatçısı şef Gürer Aykal yönetiminde, uluslararası kariyerlerini başarıyla sürdüren kemanda Hande Küden ve çelloda Nil Kocamangil’in kapanış konserimizin sanatçıları.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu