Türkiye’de Bir İlk Cafebus

Ankara’da hizmet vermeye başlayan ve kahve kültürünü yaymak isteyen bir işletme olan Cafebus otobüste kahve hizmeti veriyor.

Türkiye’de Bir İlk Cafebus
Türkiye’de Bir İlk Cafebus Harun Gürcan

Ankaralı bir baba ve iki oğlu tarafından bir aile şirketi kuruldu. Bu aile şirketinin adını Cafebus koyan baba ve oğulları otobüste kahve hizmeti veriyor. Görenleri hayrete düşüren bu kahve otobüsü ilk başta bir kokoreç ya da köfte arabası sanılıyor. Ankara’nın muhteşem bir görüntüye sahip olan meşhur Eymir gölünde hizmet veren bu araba vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor. Yurt dışı seyahatinde gördükleri bu konsepti kendileri de yapmaya karar verdiler. Yurt dışında dondurma, sandviç vb. hizmeti verdiklerini söyleyen işletme sahibi kardeşler kendi yetenekleri doğrultusunda kahve arabası yapmaya karar verdiklerini söylüyorlar.

BELEDİYE KAPI NUMARASI İSTİYOR!

Cafebus müşterilerine dünya kahveleriyle hizmet verirken belediye tarafından karşılarına bir engel çıktı. Vergi levhasını da alan işletmeye belediyeler tarafından çalışma ruhsatı verilmemekte. Çalışma ruhsatı alabilmeleri için bir şart koşuluyor bu da kapı numarası. “Vergi levhamızı, her şeyi aldık ama belediyeler konusunda çalışma ruhsatı almakta sıkıntı yaşıyoruz. Belediyelerden biz bunu talep ediyoruz. Sadece kira bedeli, işgaliye bedeli ne ise biz bunu ödeyerek sabit bir yerde yapmak istiyoruz. Tamamen belediye onayında yapmak istiyoruz. Belediyeler seyyar satıcı gözüyle bakıyorlar. Ruhsat vermek için kapı numarası istiyorlar. Özel mülkte de durmak yetmiyor. Bu konsept için bir yasanın çıkmasını istiyoruz. Sonuçta bizim kullandığımız ürünler süt ve kahve üzerine. Sadece bunların hazır alınıp, ısıtılıp birbirine karıştırılması olarak düşünün. Sonuçta biz bunları kendimiz üretmiyoruz. Sağlık açısından da kontrol edilebilir” şeklinde konuşan Fırat Erişti belediyelerden bu konu hakkında yardım istediklerini dile getiriyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu