Ahmet Hakan’dan 'Reis' Filmi Eleştirisi

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat hikayesini anlatan Reis filminin gişede tutunamamasının nedenlerini kaleme aldı.

Ahmet Hakan’dan 'Reis' Filmi Eleştirisi
Ahmet Hakan’dan 'Reis' Filmi Eleştirisi Celalettin Yünel

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayat hikayesini anlatan Reis filminin gişede tutunamamasının nedenlerini  kaleme aldı.

AK PARTİ REİS FİLMİNE MESAFELİ

Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz’un yaptığı 2017 yapımı “Reis” ve Celal Çimen’in yönetmenliğinde çekilen 2015 yapımı “Kod adı K.O.Z” filmleri IMDb sitesinde “en kötüler” listesi arasına girmesinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayat hikâyesini anlatan 'Reis' filmiyle ilgili olarak Hürriyet yazarı Ahmet Hakan,  "AK Parti bu filme mesafeli. Teşkilatlar örgütlenip filme gitme kampanyası düzenlemedi. Filmin çekilmesine ses etmediler ama film bittikten sonra sahip de çıkmadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan filme gitse ve 'beğendim' falan deseydi farklı bir sonuç olabilirdi" diye yazdı.

AHMET HAKAN REİS FİLMİNİ ELEŞTİRDİ

Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı Özlem Balcı’nın canlandırdığı, Ufuk Bayraktar, Abidin Yerebakan, Orhan Aydın, Ali Yaylı, Alper Türedi, Aydan Çakır, İsmail Hakkı, Volkan Başaran, Yener Gürsoy ve Ercan Demirel’in yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda Hüdaverdi Yavuz’un oturduğu film, popüler internet veri tabanı IMDB’de (Internet Movies Databes-İnternet Film Veritabanı) on üzerinden yalnızca 1.6 puan alabilmesinin ardın Hakan filmin tutmamasının sebeplerini yazdı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan Reis filmini eleştirerek, “AK Parti kalemşorlarının kavgaları mühim mi? Yok ya...

“Hiçbir önemi yok.Sıfır.Sonuçta en tepeden düdük çalar ve kavga anında biter. Sonucu böyle olacak bir kavganın nesini ciddiye alalım ki?”

‘REİS’ NEDEN TUTMADI?

- AK Parti bu filme mesafeli. Teşkilatlar örgütlenip filme gitme kampanyası düzenlemedi. Filmin çekilmesine ses etmediler ama film bittikten sonra sahip de çıkmadılar. Cumhurbaşkanı Erdoğan filme gitse ve “beğendim” falan deseydi... Farklı bir sonuç olabilirdi.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu