Atalay Filiz’in Avukatları Geri Çekildi

Tam 3 cinayet zanlısı Atalay Filiz’in avukatları vekilliği bırakarak duruşma salonunu terk ettiler.

Atalay Filiz’in Avukatları Geri Çekildi
Atalay Filiz’in Avukatları Geri Çekildi Harun Gürcan

Ankara ve İstanbul'daki üç cinayetin zanlısı Atalay Filiz'in, Ankara'da Göktuğ Demirarslan ve kız arkadaşı Elena Radchikova'yı da "tasarlayarak öldürdüğü" gerekçesiyle yargılandığı davada, esas ile ilgili savunma için süre isteyen sanık avukatlarının isteğinin mahkeme tarafından reddedilmesinin ardından Filiz'in avukatları zanlının vekilliğinden çekildiklerini belirterek, duruşma salonundan ayrıldı. Mahkeme, bu olayın üzerine duruşmayı erteledi.

SAVCI CEZALANDIRMA KONUSUNU YİNELEDİ

Ankara Batı Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan davanın duruşmasında, sanık Atalay Filiz’in avukatları Hüseyin Uğur Poyraz ve Merve Uçanok, müşteki avukatı Ercan Çoban hazır bulundu. Silivri Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Filiz, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla katıldı. Duruşmada cumhuriyet savcısı bir önceki duruşmada Filiz'in atılı suçlardan cezalandırılması yönündeki düşüncelerini tekrar dile getirdi. Atalay Filiz'in avukatları ayrı ayrı tarihlerde psikolojik rahatsızlıkları olduğu nedeniyle tedavi gördüğünü ve cezai ehliyetinin tam olduğunu bildiren Adli Tıp Kurumu 4. Adli Tıp İhtisas Kurulunun raporunun kabul edilmemesini ve sanık Filiz’in yeniden tedavi edilerek konuyla ilgili bir rapor alınması isteğinde bulundu.

MAHKEME TEKRAR TEDAVİ TALEBİNİ REDDETTİ

Mahkeme kurulu bu talebi reddetti, esas ile ilgili savunma için sanık avukatlarına söz verdi. Sanık avukatlarının esas ile ilgili savunma için süre talep etmesi üzerine mahkeme, bir önceki duruşmada bu süreyi tanıdıklarını belirterek isteği reddetti. Kuruldan ret kararı gelmesi üzerine Filiz'in avukatları, savunma hakkının kısıtlandığı gerekçesiyle heyetin reddi talebinde bulundu. Duruşma savcısı talebi yerinde bulmayarak heyetin reddi talebinin kabul edilmemesi yönünde görüşünü bildirdi. Bu isteğin de reddedilmesi üzerine sanık avukatları, bu davaya mahsus olmak suretiyle Filiz'in vekilliğinden çekildiklerini belirterek, mahkeme salonundan ayrıldı.

Mahkeme kurulu tarafından durum hakkında sanık Atalay Filiz’e söz verdi, "Çekilme kararına bir diyeceğim yoktur." Dedi. Bunun üzerinde Ankara Barosundan Atalay Filiz'e avukat atanması yönünde üst yazı yazılarak duruşmanın ertelenmesi kararı alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu