TSK'dan Açıklama Geldi

TSK Antalya'da yaptığı toplantıyla ilgili önemli açıklamalar da bulundu.

TSK'dan Açıklama Geldi
TSK'dan Açıklama Geldi Harun Gürcan

TSK’ tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın ev sahipliğinde, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis Dunford ve Rusya Federasyonu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç Gerasimov’un katılımıyla Antalya’da üçlü bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki güvenlikle ilgili ortak konular görüşülmektedir" diye önemli bir açıklama yapıldı.

DOLARDA DÜŞÜŞ YAŞANDI

Türkiye, Rusya ve  ABD Genelkurmay Başkanlarının Antalya'da bir araya gelmesinden sonra jeopolitik risklerin daha da düşeceği beklentisiyle dolar 3.68 liranın da altına düştü.

ABD Merkez Bankası tarafından yapılan (Fed) faiz toplantısından önce 3.74 liraya kadar yükseldi. Ardından 3.70 liraya kadar düşürülen dolar, TSK'nın gerçekleştireceği üçlü toplantıyı kamoyuna duyurmasından sonra 3.70'in de altına düştü ve 3.6722 lirayı test etti. Aynı zaman da, euro da 3.93 lira seviyesinden 3.8827 liraya kadar düştükten sonra 3.89 - 3.90 lira aralığına döndü.

TSK'DAN KRTİK AÇIKLAMA GELDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR’ın daveti üzerine, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph DUNFORD ve RF Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery GERASIMOV’un katılımıyla 07 Mart 2017 tarihinde Antalya’da olağanüstü bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda; Başkanlar en başta Suriye’de faaliyetlerinde devam eden bütün terör örgütleriyle mücadelede gelinmiş son durum olmak üzere, Suriye ve Irak’ta meydana gelen bölgesel güvenlik sorunlarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur. Ayrıca gelecek dönemde bütün terör örgütleriyle bölgede daha etkin mücadele edilebilmesi ve hakimiyet kurulabilmesi maksadıyla, toplantı da bulunan üç ülke silahlı kuvvetleri arasında meydana gelen istenmeyen olayların önlenmesi açısından alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu