İrmak Bebeğin Zanlısının Cezası Verildi

Manise'nın Alaşehir İlçesi'nde geçtiğimiz yıl 4 yaşındaki Irmak Kupal'ı tecavüz edip boğarak öldürdükten sonra cesedini gömdüğü sebebiyle tutuklu yargılanan Himmet Aktürk, yargılandığı mahkeme tarafından ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 51 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İrmak Bebeğin Zanlısının Cezası Verildi
İrmak Bebeğin Zanlısının Cezası Verildi Harun Gürcan

Alaşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen duruşmada, Irmak Kupal'ın dedesi olduğu bilinen Bekir Ilgaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Diyarbakır, Kütahya, Antalya, Manisa, Aydın, İzmir, İstanbul ve Ankara barolarını temsilen avukatlar hazır bekledi. İşlediği suçtan dolayı ağırlaştırılmış müebbet istemiyle yargılanan ve 30 yıldan az olmamak şartıyla hapis cezası istenen suçlu Himmet Aktürk, duruşmaya fiilen katılmadı. Ancak tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile duruşmaya katıldı.

“HASTAYIM BANA YARDIMCI OLUN”

Mahkemeye Başkanlık eden Remziye Güldür, sanık Aktürk'e adli tıptan akli dengesinin yerinde olduğuyla ilgili rapor verildiğini söyleyerek rapora ilişkin görüşünü aldı. Himmet Aktürk, raporu kabul etmediğini ifade ederek şu şekilde konuştu "Beni hastaneye götürdüklerinde sarı binadan hatırladım. Ben 1987 yılında orada tedavi olduğum aklıma geldi. Benim sadece adımı sordular, bana bir şey yapmadılar. Ben ne iş yaptığımı bile bilmiyorum. Düşünüyorum ama hatırlayamıyorum. Yaptığım çok şeyi hatırlamakta güçlük çekiyorum. Tedavi olmak istiyorum, hastayım bana yardımcı olun." dedi.

DEDE DIŞARI ÇIKARTILDI

Babası tarafından kendisine yapılan kötü muameleden bahseden Aktürk, aynı zamanda babasının onu dövüp işkence ettiğini ileri sürdü, "Ne yaptığımı hatırlamıyorum, kendimi bilmiyorum. Nasıl yaptığımı hatırlamıyorum." diye konuştu. Aktürk'ün savcılıkta verdiği ifadesi, maktul Irmak Kupal'ın dedesi Bekir Ilgaz'ın salondan dışarı çıkarttıktan sonra okuttu.

"ÖYLEYSE 'UNUTAMAYACAĞI' BİR CEZA VERİLSİN"

Kupal ailesinin avukatı Bilgehan Noyan çok sert konuşarak sanık Aktürk’ün yaptıklarını unuttuğunu söylediğini ve bu sebeple kendisine unutamayacağı en üst sınırdan ceza verilmesini ve indirim yapılmamasını istedi. Duruşmada Savcı Gökhan Şekeryapan'ın olaya dair mütalaasını vermesinin sonrasında mahkeme kurulu duruşmaya ara verdi. Mahkeme Başkanı Remziye Güldür, aranın sonrasında sanık Himmet Aktürk ile ilgili, “suçu gizlemek ya da diğer bir suçun delillerini gizlemek veya yakalanmamak amacıyla çocuğu, beden ya da ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi kasten öldürme” suçundan 51 yıl hapis ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildiğini açıkladı. Davaya katılanvavukatlar, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, duruşma sonrası adliye binası önünde açıklamalarda bulundu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu