Başkentte Fuhuş Kartvizitine Tutuklama

Son yıllarda Başkent sokaklarında sıklıkla karşılaştığımız fuhuş kartviziti dağıtan iki kişiye hapis cezası verildi.

Başkentte Fuhuş Kartvizitine Tutuklama
Başkentte Fuhuş Kartvizitine Tutuklama Harun Gürcan

Başkentte fuhuş içerikli kartvizitleri yerlere attıkları gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alınan 2 şüpheli, "fuhşu kolaylaştırmak veya fuhşa aracılık etmek amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak" suçundan tutuklandı. Fuhuş kartviziti dağıtanlar için, Türk Ceza Kanunu'nda değişikliğe gidilmişti. Bu suç hakkında yapılan değişiklikten önce şahıslara yalnızca idari para cezası uygulanıyordu.

HAPİS CEZASININ ÖNÜ AÇILDI

Başkenttin cadde ve sokaklarda artık sıklıkla rastladığımız fuhuş amaçlı kartvizitlerle alakalı çeşitli toplum kesimlerinin "etkili mücadele" isteği üzerine TBMM tarafından yasal düzenleme getirilmiş, 24 Kasım 2016'da Türk Ceza Kanunu'nun "fuhuş" başlıklı 227. Maddesine "Fuhşu kolaylaştırmak veya fuhşa aracılık etmek amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri veren, dağıtan veya yayan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz günden iki bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır" fıkrası eklenmişti.

İLK TUTUKLAMA GELDİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Kızılay bölgesinde üzerinde fuhuş içerikli kartvizitleri yerlere attıkları tespit edilen iki kişiyi gözaltına aldı. Bu kişiler, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra Ankara Adliyesine getirildi. Şüpheliler, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "tutuklama" talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Ankara 8. Sulh Ceza Hâkimi Yunus Süer, sorguladığı şüphelilerin "fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak" suçuyla tutuklanması kararını verdi. Savcılık tarafından yapılan soruşturma sonunda, şüpheliler hakkında "fuhşu kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış görüntü, yazı ve sözleri içeren ürünleri dağıtmak" suçlamasıyla dava açabilecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu