Mikro Kredi Ekmek Kapısı Oldu

Eşini ve oğlunu kaybeden Ayşe Özer mikro kredi sayesinde kendi işinin patronu oldu.

Mikro Kredi Ekmek Kapısı Oldu
Mikro Kredi Ekmek Kapısı Oldu Harun Gürcan

Zonguldak'ta yaşayan, eşini ve oğlunu kaybetmesinin sonrasında 2 kızı ve 7 torunuyla hayata tutunan Ayşe Özer, mikro kredi desteği sayesinde açtığı bakkal dükkânı vasıtası ile torunlarını okutmanın mutluluğunu yaşıyor.

MİKRO KREDİ UMUT OLDU

Zonguldaklı Özer Teyze eşinin ve oğlunun 10 yıl önce hayatını kaybetmesinin ardından 2 kızıyla tek başına kaldı. 56 yaşındaki Özer Teyze, ailesinin geçimini sağlamak amacıyla evlere temizliğe gitmeye başladı. Kazandığı para evini geçindirmeye yetmeyince bir süre gözleme ve köfte ekmek de yapıp satmaya başlayan Ayşe Özer, yakınlarının da desteği sayesinde mikro krediye başvurdu. Mikro kredi desteği sayesinde en başlarda tavuk alıp yumurtalarını satan Özer, geçen yıl aldığı 5 bin liralık destekle de bakkal dükkânı açtı ve kendi işinin patronu olmayı başardı. Ayşe Özer, hızlıca kazandığı parayla şimdilerde hem ailesinin geçimini sağlayıp 7 torununu okutmanın mutluluğunu yaşıyor hem de aynı hayali kuran kadınlara örnek oluyor.

"BİR KADIN KAFASINA KOYDUĞUNU YAPMALI”

56 yaşında ki Özer Teyze, "Bir kadın kafasına koyduğunu yapmalı, yapıyor da. Erkek, bayan diye bir şey yok. Yapmak isteyen gerçekten yapıyor. Oturmayı değil, çalışmayı seviyorum. Kendi paramı kazanıyorum. O gün yorulduğumu anlamıyorum. 7 torunum var, 7'sini de ben okutuyorum. Torunlarıma çıkarıp para verebiliyorum. Onları bir şeyden yoksun etmiyorum. Önceden bunu yapamıyordum. Veremeyince suçluluk hissediyordum ancak şimdi Allah'ıma şükür hepsini yapıyorum." Dedi. Kendi işinin patronu olmaya başaran Özer diğer kadınlarına da umut kaynağı oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu