Minik Bebek Maddi Bağımlısı Olarak Doğdu

Genç çiftin bebekleri madde bağımlısı olarak dünyaya geldi.

Minik Bebek Maddi Bağımlısı Olarak Doğdu
Minik Bebek Maddi Bağımlısı Olarak Doğdu Harun Gürcan

18 yaşında ki Kardelen A., Denizli Ticaret Lisesi ikinci sınıftayken okulu bıraktı. Daha 15 yaşında arkadaş çevresi nedeniyle eroin bağımlısı oldu. Bulundu arkadaş çevresinden olan, liseyi birinci sınıftayken bırakan Ali Osman U. (18) ile tanıştı. İkili tanıştıkları zaman henüz 17 yaşındaydılar. Birbirlerine âşık oldular ve 13 Nisan 2016’da kaçarak evlendiler. Kardelen’in annesi ve babası yıllar önce ayrılmışlardı. Annesi beş çocuğuyla beraber evine annelik ediyor. Vildan Yılmış kızının kaçtığı öğrenince çok üzülmüş hatta yıkılmıştı. Olay daha bitmemişti anne Yılmış kızının eroin bağımlısı ve aynı zamanda hamile olduğunu öğrendiğinde asıl şokla karşı karşıya gelmişti. Olayı duyar duymaz derhal, kızını ve damadını yakından takip etmeye başladı. Denizli Devlet Hastanesi’nin AMATEM bölümünde tedavi olmalarını, Psikiyatr Prof. Dr. Arif Verimli ile İstanbul’da bir araya geldi ve kızıyla eşinin tedavi sürecine destek olmasını sağladı.

BİRBİRLERİNE SÖZ VERDİLER

Kardelen A., eşiyle evlendikten sonra madde bağımlılığından kurtulmak için birbirlerine söz verdiklerini söyledi. Ancak bu sözlerini tutamadıklarını şu şekilde anlatıyor: “Kriz geldikçe soğuk duşun altına girdik. Ama arkadaşlarımız ikram edince reddedemedik. Dozu artırdım. Krizlerim sıklaştı, şiddetlendi.”  Kardelen hamile kaldıktan sonra da sonuç değişmemişti. Hamilelik süreci boyunca da eroin kullanmaya devam etmişti. Hatta bu eroin kullanmaya devam ettiği için dayanamamış ve kendini balkondan atmaya kalkışmış, eşi engel olmaya çalışınca ona da saldırmış. Ali Osman daha fazla dayanamayarak Kardelen’in annesini arayıp başlarından geçeni anlatmış. Ali Osman başlarından geçen olayı şöyle anlatıyor: “Annem şoke oldu. Eve ambulansla birlikte polis gönderdi. İlaçlar bebeğe zarar vereceği için bağımlılık tedavisi göremedim.”

MİNİK AYAZ BAĞIMLI DOĞDU

Ayaz bebek 10 Ocak’ta dünyaya gözlerini açtı. Fakat bir sorun vardı Ayaz bebek aynı annesi ve babası gibi bağımlıydı. Kardelen, yaşadığı şoku unutmuyor: “Benim gibi krize giriyordu. Kasılıyor, ağlamaktan katılıyordu. Annem, 15 Şubat’ta Ali’yle beni Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüp yatırdı. Ertesi gün AMATEM bölümünde 16 gün süren tedavimiz başladı. Bebeğimize annem baktı. Psikiyatr Arif Verimli, bizi İstanbul’a çağırdı. Terapi yaptı, ilaçlarımızı aldı.”  

ANNE VE BEBEĞİN KRİZLERİ 6 AYA BİTECEK

Psİkİyatr Prof. Arif Verimli, Kardelen ve Ayaz’ın durumları hakkında şöyle konuşuyor: “Bebek 4-6 aylık olduğunda bağımlılık krizleri bitecek. Ama ömrünün sonuna kadar bağımlılık riski taşıyacak, madde bırakmış biri gibi yaşayacak. İyi tarafı, riski bildiğimiz için müdahalemiz ve tedavimiz erken yaşta başlayacak.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu