Çin’de Mobil İnternet Ücretsiz Olacak

Teknolojinin yeni imkanlarının artarak devam ettiği günümüzde teknoloji devlerini içinde barındıran Çin’de mobil internet ücretsiz olacak

Çin’de Mobil İnternet Ücretsiz Olacak
Çin’de Mobil İnternet Ücretsiz Olacak Celalettin Yünel

Teknolojinin yeni imkanlarının artarak devam ettiği günümüzde teknoloji devlerini içinde barındıran Çin’de mobil internet ücretsiz olacak.

 

ÇİN’DE İNTERNET ARTIK ÜCRETSİZ OLACAK

 

Çin'in üç servis sağlayıcısı, Çin Mobil İletişim (China Mobile), Çin Birleşik Şebeke İletişim Grubu (China Unicom) ve Çin Telekomünikasyon Şirketi (China Telecom), Çin Halk Cumhuriyeti'nin 68'inci kuruluş yıldönümü olan 1 Ekim 2017'den itibaren Çin'de uzun mesafe ve dolaşım (roaming) ücretlerini almayacaklarını kullanıcılarına duyurdu.

 

TÜM GELİRİNİN YÜZDE 8 İLE 10

 

Tüm gelirinin yüzde 8 ila 10 olduğunu açıklayan Çin Mobil'in yönetim kurulu başkanı Li Yue, yurtiçi dolaşım ücretlerinin bedellerinin alınmamasının Çin Mobil'i operasyon ve yönetim bölgelerinde yenilik yapmaya teşvik edeceğini ifade etti.

 

BAKANLIK ÜCRETSİZ İNTERNETİ DESTEKLİYOR

 

Yenilikçi uygulamalar geliştireceğini ve ürünler ile servislerinin kalitesini arttıracağını açıklayan Çin Unicom ise geniş bant internet erişimini arttıracağını açıklamasının ardından Endüstri ve Bilgi Teknolojisi Bakanlığı da bu girişimin önemli sonuçları olacağını duyurdu.

 

REKABETİ ARTTIRACAK

 

Servis sağlayıcılarının tarifelerini düzene sokacağını ve sağlıklı pazar rekabetini destekleyeceğini belirten Endüstri ve Bilgi Teknolojisi Bakan Yardımcısı Chen Zhaoxiong, "Çin'deki uzun mesafe ve dolaşım tarifelerini tamamen kaldıracağız. Küçük ve orta büyüklükteki işyerleri için uluslararası uzun mesafe aramalarını ve internet erişim ücretlerini büyük ölçüde düşüreceğiz" dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu