Makyaj Temizleme Zeytinyağı Tarifi

Makyaj temizlemenin en doğal yolu zeytin yağı ile yapılan temizliktir. Zeytin yağı ile makyaj temizlemek cildinizi beslediği gibi daha bir çok yararı vardır.

Makyaj Temizleme Zeytinyağı Tarifi
Makyaj Temizleme Zeytinyağı Tarifi Hakan Satılmış

Gün içinde yoğun bir makyaj kullanımı gerçekleştiriyorsanız aynı özeni cildinizi temizlerken de göstermeniz gerektiğinin unutmamalısınız. Cildinizin derini de tıpkı, görünen yüzü gibi canlı, hoş ve estetik görünmelidir. Bunu sağlamak için makyaj ürünlerinde tercih edilen aynı özen gerekiyor. Bu nedenle gün içinde, ister az, ister çok uygulama yapın uyumadan evvel cildinizi sabah ışıltısında görmek istiyorsanız, gereken özeni de vermeniz gerekmektedir.

 

Cilt temizleme işlemleri için en çok kullanılan uygulamalar, kozmetik ürünlerin sunduğu sular, temizleme sütleri olabilir. Fakat siz ekstra bir özen göstermek istiyorsanız, evinizde bulunan, cildinizi besleyen ve görünümünü canlı kulan doğal ürünleri kullanmak isteyebilirsiniz. Bunun için en çok tercih edilen ürünlerden olan maden sodası, maden suyu yer alırken, ikinci bir temizleme aracı zeytinyağını sunuyoruz.

Her derde deva olabilecek kadar sağlıklı olan zeytinyağını, yemeklerinizde kullandığınız gibi, yüzeyinize cildinize de dokundurursanız pek çok gelişime de şahit olabileceksiniz. Besleyen, güçlendiren saf zeytinyağını hem temizlik hem de beslenme özelliğiyle denemek isterseniz, size özel tarif hazırladık.

 

Bu uygulama sadece normal ve karma cilt tipi için uygun olmakla beraber, yağlı cilt tipine sahip olanlar daha seyrek zamanlarda kullanabilir. Yağlı ciltler, akne ve sivilce oluşumuna müsait olduğu için, vücutlarında var olan yağ oranı, dışarıdan alınan takviye yağlarla desteklenebilir. Böylece sivilcelenme artar. Bu nedenle cilt tipinizi analiz edip, size uygun bir kullanım olmasına özen gösterin.

Yarım su bardağı hint yağı

Yarım su bardağı zeytinyağı

Sünger vb…

Bu üç uygulamayı küçük bir kavanoza ekleyin. Karıştırın. Karıştırılan bu malzemeleri masaj eşliğinde yüzünüze sürün. Birkaç dakika beklettikten sonra, sünger yardımıyla bol suyla çıkarın. Bu uygulama ile hem temiz bir cilde sahip olabilecek hem de her zamankinden farklı bir uygulama ile cildinizi temizlerken besleyebileceksiniz. Kuru cildiniz harekete geçecek ve daha nemli bir görünüm ile canlılığına kavuşmuş olacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu