Sahte Polisler Yine Vatandaşı Dolandırdılar

Telefon dolandırıcıları Adana'da yakayı ele verdiler.

Sahte Polisler Yine Vatandaşı Dolandırdılar
Sahte Polisler Yine Vatandaşı Dolandırdılar Harun Gürcan

Adana güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafınca yapılan operasyon da kendilerini polis, savcı yada jandarma gibi tanıtan dolandırıcılara karşı bir operasyon yapıldı Yapılan operasyonda 15 ilde şafak vaktinde baskınlar düzenlendi. Adana merkezli olarak İstanbul, İzmir, Gaziantep, Konya, Kocaeli, Diyarbakır, Mersin, Şanlıurfa, Denizli, Adıyaman, Erzurum, Ordu, Kırşehir ve Çankırı’da eş zamanlı yapılan operasyonda vatandaşın biriktirdiği para ve altınları çalan 91 suçlular yakalandı.

Polis ekipleri tarafından Adliyeye sevk edilen 91 kişiden 43’ü tutuklandı, 15’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Suçlular "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, örgüt menfaatleri doğrultusunda suç işlemek, başkasına ait kimlik bilgilerini kullanmak, nitelikli dolandırıcılık, bilişim sistemleri ve bankaları aracı kılmak suretiyle dolandırıcılık ve kişisel verileri izinsiz kopyalamak ve kullanmak” suçlarından tutuklandı.

MAĞDURLARLA DALGA GEÇMİŞLER

Yapılan operasyonla yakalanan şuçluların, vatandaşları dolandırarak paralarını aldıktan sonra elde ettikleri paralarla eğlence yaptıklarıyla alakalı görüntüler ortaya çıktı. Cep telefonlarıyla kaydedilen görüntülerde 6 kişi tarafından tarlanın ortasına kurulan içki masasında bir taraftan yemeklerini yerken bir yandan da oyun havası eşliğinde göbek attığı öğrenildi. Dolandırıcılık suçundan tutuklanan Cumali A.’nın kaydettiği görüntülerde, bir başka zanlının da çatalı mikrofon olarak kullanıp, dolandırıldıktan hemen sonra basın mensuplarına röportaj yaptıran mağdurlarla dalga geçtikleri öğrenildi. Suçlulardan bir kişinin de, “Adana’dan gelen kontörcü Cumali çok namusludur. Biz vatandaşın donunu bile alırız” diye bağırması da görüntülerde dikket çekti. Görüntüyü kaydeden Cumali A. ve görüntüdeki bir kişi operasyondan sonra tutuklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu