Atalay Filiz'den Şok İfade

Geçtiğimiz yıla işlediği üç cinayetle damgasını vuran Atalay Filiz cinayetleri uzun süre medyada geniş yer edinmişti.

Atalay Filiz'den Şok İfade
Atalay Filiz'den Şok İfade Harun Gürcan

Geçtiğimiz seneye damgasını vuran ve sei katil sıfatıyla  aranan Atalay Filiz'in işlediği cinayetler uzun zaman medyada geniş yer kaplamıştı. Bu süre boyunca ekipler tarafından yapılan araştırmalar sonucunda iyi bir eğitim aldığı ve babası asker olan Atalay Filiz bir arkadaşını ve arkadaşının yabancı sevgilisini öldürdü ve sonra  firari bir şekilde kaçmaya başlamıştı. Atalay Filiz bir ev kiraladı ancak kiraladığı evin ev sahibi kadının ondan şüphelenmesi ve durumu anlamasından sonra talihsiz kadını feci şekilde öldürmüştü. Cinayetin ardından cesedi bavula koyarak bırakmıştı.

Zeki kafa yapısı ve kaçma yeteneği sayesinde uzunca bir süre yakalanamadığından dolayı ülke genelinde tedirginliğe sebep olmuştu. Atalay Filiz gündemde ki yerini uzun süre koruduktan sonra bindiği bir minibüste halkın onu tanıması ve ihbarlar etmesi üzerine kısa süre içinde yakalanmıştı. Kendisine tahsis  edilen avukatlar geçtiğimiz duruşma da davayı bıraktıklarını söylemişlerdi.

FETÖCÜ OLDUKLARI İÇİN ÖLDÜRDÜM

Atalay Filiz hakkında açılan seri katil cinayeti olarak anılan cinayetlerle alakalı davaların devam ettiği sırada davanın hakimi tarafından arkadaşını ve arkadaşının kız arkadaşını yasak aşk cinayetinden dolayı tasarlayarak öldürdüğüyle ilgili bir karar alınmıştı. Fakat son görülen duruşmada seri katil Atalay Filiz vermiş olduğu bir ifadesin de işlediği cinayetin yasak aşktan dolayı olmadığını ve arkadaşının FETÖ'Cü olduğunu anladığını ve arkadaşının bu sebepten dolayı öldürdüğünü söylemesi herkes üzerinde şok etkisi yarattı. Cinayet işediğini fakat bir anlamda da halkımızın isteğini yerine getirdiğini söyleyen Filiz'in bu ifadesi yeterli olmadı  ve müebbet hapis cezasına çarptırıldığı açıklandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu