Sivil Polis Engel Oldu

Ankara’da ki bir sağlık merkezinde çalışan hemşire N.A otobüste tacize uğradı.

Sivil Polis Engel Oldu
Sivil Polis Engel Oldu Harun Gürcan

Ankara’da ki bir sağlık merkezinde çalışan hemşire N.A., 8 Mart günü işe gitmek amacıyla her  gün bindiği otobüse bindi. Otobüs dolu olduğu için N.A, ayakta beklemek zorunda kaldı. N.A'nın bindiği duraktan birkaç  durak sonra zanlı Ö.Y. otobüse bindi ve N.A'nın arkasına geçen Ö.Y., orda bir süre bekledi. Daha  sonra  N.A.’yı taciz etmeye başladı.Ö.Y'den rahatsız olan  hemşire otobüste yerini değiştirdi fakat Ö.Y usanmayarak N.A'yı taciz etmeye devam etti. Otobüste bulunan bir sivil polis olayı fark etmesiyle Ö.Y.’nin tacizini engellemeye çalıştı.

SİVİL POLİS TACİZİ ENGELLEDİ

Sivil polis Y.Ö'ye müdahale ettikten sonra otobüsü Ulus’ta bulunan Solmaz Kılıçtepe Polis Merkezi önünde durdurdu. Tacize mağru kalan hemşirenin şikayetçi olmasından dolayı Ö.Y.’yi gözaltına aldı. Başına gelen olaydan dolayı sinirleri bozulan N.A.’nın Ö.Y'den şikâyetçi oldu ve Ö.Y. gözaltına alındı. Emniyette ki işlemlerinin aynı gün tamamlanmasının ardından zanlı Ankara Adliyesi’ne götürüldü. Daha sonra  Ö.Y., savcılıkta ki sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle Ankara Nöbetçi 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne gönderildi. Hâkim Sezer Söylemez, olayla ilgili polis ve mağdur hemşirenin ifadelerini dikkate alarak, tacizci Ö.Y.’nin “cinsel saldırı” suçundan tutuklanması kararı verildi. Ö.Y., Sincan Cezaevi’ne sevk edildi. Başından geçen taciz olayıyla ilgili ayrıntılarıyla polise anlatan hemşire N.A., “Otobüste bulunan sivil polis memuru, şahsa müdahale ederek ‘Yeter dur artık, seni uzun süredir takip ediyorum, sürekli bayanları taciz ediyorsun’ dedi.

Yaşanan taciz olayına tanıklık eden sivil polis şöyle konuştu: “Farklı kadınlara da yaklaşması üzerine şahsı uyardım. Bu esnada N.A. isimli kadın ağlayarak tacize uğradığını söyledi. Şikâyetçi olduğunu söyledi. Bunun üzerine polis merkezi önünde otobüsü durdurdum. Şüpheliyi merkeze teslim ettim.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu