SGK Ödemeleri Nisan Ayında Geliyor

7 Ocak 2015’ten önce emekli olacak olan memurları ilgilendiren yasa 27 Ocak’ta çıkmıştı. Hazırlıkları tamamlayan SGK ödemelere başlayacak.

SGK Ödemeleri Nisan Ayında Geliyor
SGK Ödemeleri Nisan Ayında Geliyor Harun Gürcan

27 Ocak’ta yürürlüğe sokulan ve Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından vatandaşınlar tarafından dört gözle beklenen yasayla 7 Ocak 2015 ve öncesinde emekli  olan aynı zaman da 30 yıldan fazla çalışmış olan memurlara ek ikramiye ödeneceği bilgisi verilmişti. SGK tarafından verilicek olan ikramiye 30 yıl ve üstünde her tam 1 yıl çalışma süresi için verilecek. Hak sahibi olan, dul ve yetimlerine bu kapsamda 1 yıl yani 27 Ocak 2018’e kadar müracaat süresi sağlandı. Yürürlüğe giren yasaya göre 1 yıllık süre içinde müracaat etmeyenler haklarını kaybedecek. Başvuru yapan vatandaşlar ise ikramiyenin 7500 lira kadar olan kısmı müracaat tarihinden itibaren ‘üç ay içinde peşin’ yatırılacak. Geriye kalan tutarın ödemenmesi ise kanuni faiziyle birlikte takip eden yılın aynı ayında yapılacak. Ocak ayı sonu itibarıyla müracaatları almaya başlayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), ikramiyeleri ödemeye hazırlanıyor.

EN GEÇ NİSAN'DA ÖDENECEK

Öğrenilen bilgilere göre önümüde ki hafta Çarşamba gününe kadar bütün müracaatları değerlendirecek olan SGK, değerlendirmeler sonucunda makul bulunan bütün memur emeklilerine ve hak sahiplerine bu ay ya da en geç Nisan’da toplu ödemeleri gerçekleştirecek. Ödemeler, vatandaşlarının emekli oldukları tarihteki maaşlarına göre yapılacak. Emekliye yatacak en düşük ikramiye 100 lira olacak. Eğer 30 yılın üzerindeki süre 2 yıldan fazla ise her 1 yıl 50 lirayla çarpılarak ödenecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu