İnternet Bağımlılığıyla İlgili Konferans Yeşilay'dan

Yeşilay Eskişehir Şubesi aracılığıyla gerçekleştirilen 1- 7 Mart Yeşilay Haftası kapsamında yapılan konferansta “İnternet Bağımlılığı ve Ailem” temalı bir etkinlik düzenlendi

İnternet  Bağımlılığıyla İlgili Konferans Yeşilay'dan
İnternet  Bağımlılığıyla İlgili Konferans Yeşilay'dan Harun Gürcan

Zübeyde Hanım Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen  konferansta “İnternet Bağımlılığı ve Ailem” teması konu edinildi. Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney, Yeşilay Yönetim Kurulu Üyesi Klinik Psikolog Mehmet Dinç, Yeşilay Eskişehir Şube Başkanı Sıtkı Karacan'da bu etkiliğe katıldı. Konferansta her yaştan insanın bulunması gözlerden kaçmadı.

KONU:"İNTERNET BAĞIMLILIĞI"

Gerçekleştirilen konferansta, katılımcılara internetin yanlış kullanımı, kötüye kullanımı gibi konulardan bahsedildi, aynı zaman da internetin doğru kullanımıyla iligili neler yapılması gerektiği gibi çözümlerden de bahsedildi. Yeşilay Genel Başkanı Öztürk, Yeşilay’ın 97 yıldır bağımlılık haline gelen bir çok şeyin karşısında durduklarını ve bu konularla mücadele ettiklerinden bahsederek  konuşmasına başladı. Son günler internetin bağımlılık üzerinde çok fazla etki gösterdiğinden bahseden Öztürk,” Bu anlamda aslında bizim Yeşilay olarak hedefimiz internetin sağlıklı kullanılmasını, yerinde kullanılmasını ve bir amaca yönelik kullanılmasını sağlamak ve bilinçsiz kullanımı engellemek. Bildiğimiz gibi erken yaşlardan itibaren çocuklarımızda internetin bilinçsiz kullanımına bağlı birçok problem oluşmakta. Daha erken yaşlardan itibaren başlayan bir problem var. Özellikle ergenlik döneminde hatta erişkinlik döneminde de birçok soruna neden olmakta. Biz buna dikkat çekmek amaçlı olarak bir konferans düzenledik. Temel amacımız da aslında gençlerimizi ve ailelerimizi bilinçlendirmek.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu