Türkiye Düşmanı Cem Özdemir'in Konuşması

Almanya'da yaşayan Yeşiller Partisi Eşbaşkanı olarak görev yapan Özdemir'in son sözleri olay yaratacak.

Türkiye Düşmanı Cem Özdemir'in Konuşması
Türkiye Düşmanı Cem Özdemir'in Konuşması Harun Gürcan

Türkiye ile Almanya ikili ilişkilerinde devam eden bir gerginlik Almanya hükümeti tarafından yapılan bazı açıklamalarla yeniden gündeme gelmeye başladı. Son günlerde Türkiye'nin siyasi kaderini belli edecek olan başkanlık sisteminin gündeme getirilmesinin sonrasında Nisan ayında referandum çalışmalarının yapılması bekleniyor. Referandum çalışmalarıyla alakalı gerekli görüşmeler ve konuşmalar yapılırken dost ülke olarak bilinen Almanya'dan beklenmedik bir cevap gelmişti.

Almanya'da düzenlenen hayır kampanyaları için yapılan mitinglere ve toplantılara hükümet tarafından izin verilirken evet kampanyaları için düzenlenen mitinglere olumlu cevap verilmemesi iki ülke arasındaki krizin ortaya çıkmasına sebep oldu. Konuşma yapmayı planlayan Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının hükümet tarafından bir kez daha ortaya çıkmasının sonrasında iki ülke arasında çeşitli restleşmeler ortaya çıkmaya başladı.

YENİ BİR KANAL KURULMALI!

Türk asıllı olan ancak alman Yeşiller Partisi Başkanı Cem Özdemir geçmiş dönemler de yapmış olduğu açıklamalarda Türkiye düşmanlığını resmen kanıtlamışken bunun sonrasında son yapmış olduğu tavsiye ile yeniden ne kadar Türk düşmanı olduğunu ortaya koymuş oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın alman televizyonlarında gösterilmesine dahi tahammülü olmadığını söyleyerek bu hususta Türk alman destekli bir TV kanalının açılması ve Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan'a bu yolla cevap verilmesinin gerekli olduğunu savundu. Bu biçimde Avrupa'da yayın yaparak propaganda çalışmalarını hızla devam ettiren Türk yayınlarına fırsat verilmemesini istedi. Almanya'da yaşayan Türklerin Alman kültürüne televizyon ve medya açısından da ahenk sağlaması gerektiğini açıkladı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu