Kundakçının Soruşturması Tamamlandı

Müjdat Gezen Sanat Merkezini kundaklayan şahıs için 7 buçuk yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Kundakçının Soruşturması Tamamlandı
Kundakçının Soruşturması Tamamlandı Harun Gürcan

Televizyon programların da referandum ile alakalıgörüşlerini paylaşan ve birtakım  siyasi açıklamalar da bulunan Müjdet Gezen oldukça dikkat çekmişti. Bu olayların sonrasında açıklamalarının üzerinden daha çok fazla vakit geçmemişti ki uzun yıllar boyunca hizmet verdiği ve ücretsiz oyunculuk dersleri verdiği Müjdat Gezen Sanat merkezinin kundaklandığı haberini almıştı.

LİNÇ KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTI

Son günlerde yaptığı referandum konuşmarıyla dikkatleri üzerine çeken Müjdat Gezen siyasi görüşü nedeniyle sosyal medyada resmen linç edilmiş ve çok fazla eleştiriye mağdu eleştirilmişti. Özellikle aynı zamanlarda sosyal medya platformunda bir çok tartışmaya sebep olan Nilhan Osmanoğlu'nun yaptığı açıklamalara cevap vermesinden sonra Müjdat Gezen ile alakalı sosyal medya platformları aracığıyla bir linç kampanyası başlatılmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde gece yarısı kimliği belirlenemeyen bir şahıs tarafından okul kundaklanmıştı. Okulda ki zararın daha fazla artmasını engellemek için itfaiye ekipleri hemen olaya müdahele ettiler. Hemen ardından da polis ekiplerince soruşturma açıldı. Çevre de bulunan güvenlik kameralarını incelemeye alındı. İncelemeler sonrasında bir süre içinde kundaklama olayını yapan şahsın Mehmet Ali Aligül olduğu tespit edildi ve hemen ardından polis ekiplerince yakalanmıştı. Fakat sonrasında serbest bırakılarak hakkındaki davanın devam ettiği bilgisi verilmişti. Konuyla ilgili olarak gündemde çeşitli tartışmalar yer bulurken serbest bırakılmasıyla alakalı tepki görmüştü. Zanlı Mehmet Ali Aligül ise yaptığı savunmada bir tek okulun saçak kısmını yaktığını ve okulun tamamını yakma gibi bir amacı olmadığını söylemişti. Son olarak konuyla alakalı olarak soruşturmanın tamamlandığı bildirildi. Bu zaman içinde kasten mala zarar vermek ve yangın çıkarmak suçlarından dolayı hakkında yedi buçuk yıla kadar hapis cezası istendi. 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu