Bir İlginç Savunmada Zekeriya Kuzu'dan

15 Temmuz Darbe girişiminde adını sürekli olarak Zekeriya Kuzu mahkemede verdiği ifadeyle oldukça dikkat çekti.

Bir İlginç Savunmada Zekeriya Kuzu'dan
Bir İlginç Savunmada Zekeriya Kuzu'dan Harun Gürcan

15 Temmuzda yapılan hain darbe girişimiyle alakalı soruşturmalar daha devam etmekteyken gözaltına alınan ve tutuklanan şahıslar hakkında yargı sürecinin başlandığı belirtilmişti. Bu zaman içerisinde yapılan operasyonlarda yakalanan Zekeriya Kuzu yargılanmak için çıkarıldığı mahkemede yaptığı ilginç savunması ve sıra dışı açıklamasıyla dikkatleri üzerine toplmayı başardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan için kurulan suikast timi adı verdikleri ekibin içinde olan ve planları geliştiren Zekeriya Kuzu yaptığı ilgnç savunmalarda örgütle her hangi bir ilgisinin olmadığını söylemesi şaşkınlık yarattı. 

"PARALAR KOLEKSİYON İÇİNDİ"

Darbe girişimiyle alakalı açılan soruşturmaların sonrasında özellikle kendi aralarında bir anlaşma adına ve FETÖ'nün bir üyesi olarak değerlendirilmek için üzerlerinde bulunan 1 dolarların oldukça dikkat çektiği öğrenildi. Bu zaman içerisinde bir dolar ile ilgili ilginç açıklamalar yapmıştı. Kuzu yaptığı savunmasında 'Cüzdanıma el konulduğunu bilmeden bende de bir dolar olduğunu söyledim. Bir dolar iddiasıdır ki gidiyor ancak benim cüzdanımda iki ülkenin daha parası vardı. O paralar benim oğlumun koleksiyonu içindi' ifadelerini kullanması dikkat çekti.

SUÇLAMALARI REDDETTİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast planlarıyla alakalı bir çetenin kurulması ve Kuzu'nun da bu çete içinde önemli yeri olduğu bilinen darbeci Zekeriya Kuzu hakkında yapılan bir çok suçlamayı reddetmesi oldukça dikkat çekti. Görev adı altında helikoptere bindiklerini ve hiç bir şekilde suikast planı yapmadıklarını iddia ederken tam tersi olarak Cumhurbaşkanının İstanbul'da bir konuşma yapacağı hakkında bir bilgisi olduğu için bu şekilde bir olay olduğunu hiç düşünmediğini ifade etti. Bu durumda suikast timi içerisinde azmettirici olduğu suçlamalarını kabul etmedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu