Hollanda’nın Rezilliğini Fatma Betül Sayan Kaya Açıkladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hollanda’da yaşanan skandal olaylar hakkında açıklama yaptı.

Hollanda’nın Rezilliğini Fatma Betül Sayan Kaya Açıkladı
Hollanda’nın Rezilliğini Fatma Betül Sayan Kaya Açıkladı Celalettin Yünel

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hollanda’da yaşanan skandal olaylar hakkında açıklama yaptı.

KENDİ TOPRAKLARIMIZDA GÖRÜŞTÜRMEDİLER

Diplomatik pasaportu olan bir kişi olarak Avrupa'ya gittiğini açıklayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Vatandaşlarımızla kendi topraklarımız sayılan konsolosluk binasına gitmek için gitti ve bunun için izin almak gerekmiyor. Ben burada seçmenlerimizle buluşmak ve referandumda neler getirileceğini anlatmak için gittim. Avrupa'nın Hollanda'nın içişlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok. Dedi.

30 METRE KALA POLİSLER DURDURDU

Konsolosluk binasına 30 metre kala polislerin kendilerini durduğunu söyleyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Gitmemize izin verilmedi. Konsolosmuzun da yanımıza gelmesine izin verilmedi. Etten bir duvar örerek konsolosluğa gitmemize izin verilmedi. Gayriinsani, ahlaki bir muameleyle karşı karşıya kaldık. İfade özgürlüğünden, özgürlükten bahseden Hollanda'da acı bir gece yaşadık. Maslahatgüzarımız, 5 kişilik koruma ekibim gözaltına alındı. Biz de polisler eşliğinde bir sınır merkezindeki polis merkezine götürüldük, 1,5 saat bekletildik. Çok kaba bir muameleye maruz kaldık. Sınırda 1,5 saat bekletildikten sonra Almanya Başkonsolomuzun aracıyla konsolosluğa geçtik, sonra İstanbul'a geldik.” Dedi.

HOLLANDA DA OHAL İLAN EDİLDİ

Sözlerine şu şekilde devam eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya,”Bu antidemokratik bir uygulama ve vatandaşlarımızla buluşmaya gidiyoruz. Bizimle buluşmak için gelen vatandaşlarımıza gayri insanı muamelede bulunuldu. Atlarla, köpeklerle saldırıldı. Basın mensuplarına da aynı şekilde saldırıldı. Hollanda'da aniden OHAL ilan edildi.

15 Temmuz'daki darbe teşebbüsünden sonra OHAL ilan ettik. Batı bunu sorguladı. Bizim bu OHAL'imizi sorgulayan Batı, bu olay üzerine OHAL ilan ettik. Hem vatandaşlarımıza, hem basın mensuplarımıza şiddetle muamele ettiler. Çok sert ve kaba muamele gördük. Kınıyoruz. Hem diplomatik, hem insani hiçbir teamüle uymayan bu davranışın kınanmasını istiyoruz. Dün gece tüm özgürlükler kısıtlandı." Diyerek sözlerini tamamladı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu