YGS'ye Geç Kalan Öğrencinin İsyanı

Bu gün yapılan YGS sınavında bazı sıralar boştu. Çünkü sınava geç kalan öğrenciler sınav salonuna alınmadı.

YGS'ye Geç Kalan Öğrencinin İsyanı
YGS'ye Geç Kalan Öğrencinin İsyanı Harun Gürcan

Üniversiteye girişler için ilk adım olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bu sabah 10:00’da başladı. 2 buçuk milyon öğrencinin katıldığı sınav, önceden belirlenmiş olan dersliklerde yapıldı. Sabah saat 09.00’dan itibaren dersliklere alınmaya başlayan öğrenciler, güvenlik görevlilerince kimlik denetimi ve üst aramasından geçirildi. Sınava girmek için okul bahçesinde bekleyen öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunuyordu. Çocuklarını sınava getiren aileler ise dualar ederek çocuklarını beklemeye başladı. Tek oturum olarak 120 dakika sürecek olan sınav büyük bir heyecanla başladı.

"BİR SENEM BOŞA GİTTİ"

ÖSYM tarafından bu sene gerçekleştirilen bir sistem ile sınava 15 dakika kala sınav giriş yerlerine öğrencilerin girişlerine izin verilmeyeceği belirtilmişti. Sınava 15 dakika kala gelen öğrenciler,n sınav salonlarına girmesine müsade edilmedi. İlk defa bu yıl yapılacak olan uygulamadan haberdar olmadıklarını söyleyen öğrenciler, gözyaşlarına boğuldu. Sınava 1 dakika geç kaldığı için alınmayan bir öğrenci gözyaşlarına boğuldu. Annesine sarılarak ağlayan genç kız, tam 09.45’de gittiğini ancak yine de alınmadığını söyleyerek isyan etti. Gözyaşlarına hakim olamayan genç kız, “Almadılar anne, 45 geçiyordu almadılar. Bir senem çöp” biçiminde isyan etti.

Sınava geç kalan bir matematik öğretmeni “Aslında biraz geç çıktım, biraz da benim suçum var ama daha uzaktan gelip yine sınava giremeyen arkadaşlar var. Kuralı biliyorduk ama saat 10.00’da bizi almalarını bekliyorduk. Çünkü geçen yıl almışlardı. Ben 09.00’u 50 geçe geldim. Güvenlik görevlileri kuralın böyle olduğunu söyledi. Ben zaten matematik öğretmeniyim. Bir kez daha girecektim. Benim için bir sıkıntı olmadı ama diğer arkadaşlar için oldu tabi” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu