Bir İlk Pijama Cezası

Bursa’da aracı ile trafikte setir halindeyken bir anda önüne çıkan motosikletli sürücü Mehmet A.’ya reaksiyon olarak korna çaldığı için saldırıya marus kalan Nesrin Dikilitaş, sürücüden şikayetçi oldu. Saldırganın annesinin “Oğlumu affedin” çabasının üzerine Nesrin Dikilitaş, şikayetçi olduğu Mehmet A.’dan huzurevine 72 adet pijama bağışlamasını isteyerek şikayetinden vazgeçti.

Bir İlk Pijama Cezası
Bir İlk Pijama Cezası Harun Gürcan

Geçtiğimiz senenin Aralık ayında meydana gelen olayda Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde Nesrin Dikilitaş, otomobili ile ilerlerken aniden önüne bir motosikleti çıkınca kornaya bastı. Motosiklet sürücüsü Mehmet A.’yı farkedip aniden frene basan Nesin Dikilitaş sonrasında reaksiyon için kornaya bastı. Korna sesine sinirlenen Mehmet A., otomobile tekme atmaya başladı. Nesrin  Dikilitaş motosikletin plakasını aldıktan sonra polise gidip şikayetçi oldu.

ANNESİ İKNA ETTİ

Motosiklet sürücüsü Mehmet A., polis tarafından emniyete götürüldü ve ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Açılan davanın tahkîkatı bir süre devam etti. Adli Sicil Müdürü Figen Kaynar ile görüşen Mehmet A. şikayetini geri alırken davacı olmakta ısrarcı olan Nesrin Dikilitaş , önce uzlaşmayı kabul etmeyerek, kendisine saldıran kişiden şikayetçi olduğunu ifade etti. Bunun üzerine Mehmet A.’nın annesi Ayşe A., Nesrin Dikilitaş'la görüştü. Yaşlı kadının "Ne olur oğlumu affedin. Şikayetçi olursanız sicili bozulacak. Belki de memur olamayacak. Bir anne olarak sizden bunu istiyorum" diye yalvarması karşısında Nesrin Dçifttaş, huzurevinde kalan yaşlı kadın ve erkeklerin pijama ihtiyacının karşılaması koşulu ile davadan vazgeçeceğini ifade etti. Bunun üzerine Ayşe A.’nın, bin lira ödeyerek huzurevinde bulunan 11’i kadın toplam 72 yaşlı için aldığı pijamaları huzurevinde arabulucu Figen Kaynar ile dağıtan Nesrin Dikilitaş, şikayetini geri çekti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu