Türkiye Hollanda Arasında Tansiyon Zirvede

Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın Hollanda ziyaretine hükumet tarafından izin verilmedi. Türk konsolosluğu önünde protesto yapan bir çok kişi gözaltına alındı.

Türkiye Hollanda Arasında Tansiyon Zirvede
Türkiye Hollanda Arasında Tansiyon Zirvede Harun Gürcan

Türkiye ile Hollanda arasında büyük bir kriz yaşandı. Bu yaşanan ziyaret krizi, Almanya'dan Hollanda'ya kara yolu ile gitmeye çalışan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın sınır polisi tarafından sınır dışı edilmesiyle beraber daha da tırmandı. Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Ebutalib, pazar günü sabah saatlerinde yaptığı basın konferansında Bakan Kaya'nın "istenmeyen yabancı" ilan edildiğini belirtti.

BAKAN SINIR DIŞI EDİLDİ

Bakan Kaya'nın, Almanya'dan kara yoluyle Rotterdam'daki Türkiye Başkonsolosluğu'na geçmek istemesi, Rotterdam polislerince engellendi. Hollanda Başbakanı Mark Rutte cumartesi gecesi paylaştığı açıklamasında, Bakan Kaya'nın ziyaretinin "sorumsuzca bir hareket" olarak adlandırdığı ve kendisine ziyaretinden önce Türk Konsolosluğu'ndaki referandum etkinliğinin "istenmediğinin" bildirildiğini ifede etti. NOS kanalında yapılan açıklamada, Bakan Kaya'nın buna rağmen ziyaretini gerçekleştirmeye çalıştığı ifade edildi. Bakan şehre daha varmadan, konsolosluğun olduğu sokakların kapatıldığı bilgisi verildi. Rotterdam'daki Türk Konsolosluğu'na gelen Bakan ve beraberinde ki kurulun uzun süren görüşmeler sonrasında polis eskortları eşliğinde Almanya sınırına ulaştırıldığı bildirildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu