Konsolosluk Önünde Protestolara Tutuklama

Bakan Kaya'nın, Rotterdam'daki Türk Konsolosluğu'na ulaşımının engellenmesi üzerine konsolosluk önünde bine yakın kişinin Türk bayraklarıyla protesto gösterisi yapıldığı öğrenildi.

Konsolosluk Önünde Protestolara Tutuklama
Konsolosluk Önünde Protestolara Tutuklama Harun Gürcan

Hükümet tarafından yapılan açıklamada, Türk hükümetiyle "düzgün bir çözüm bulmanın, imkânsız olduğunu" ifade edildi. Türk yetkililerin Hollanda'ya ilişkin "sözlü saldırılarının" kabul edilemez olduğu bildirilen hükümet açıklamasında, yine de Türkiye ile diyalogun sürmesinden yana olunduğu ifade edildi.
Hollanda hükümeti, Bakan Kaya'dan önce Rotterdam'da cumartesi akşamı bir referandum etkinliğine katılımı planlanan Çavuşoğlu'na ülkeye girişi için hükümetten musade çıkmamıştı. Çavuşoğlu, ziyaretine izin verilmemesinin sonrasında yaptığı açıklamada, "bu adımın bir karşılığı olacak" diye konuşmuştu. İstanbul Bağcılar'daki bir toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan ise Hollanda'ya yönelik "bunlar Nazi kalıntısı, bunlar faşist” ifadelerini kullanmıştı.

TUTUKLAMALAR VAR!

Bakan Kaya'nın, Rotterdam'daki Türk Konsolosluğu'na ulaşımına izin verilmemesi üzerine konsolosluk önünde bini aşkın kişinin Türk bayraklarıyla protesto gösterisi yaptığı öğrenildi. Cumartesi gece saatlerine kadar süren protestolara polisin tazyikli suyla müdahale ettiği ve gözaltıların olduğu bilgisi verildi.
Hollanda hükümeti cumartesi akşamı yaptığı açıklamada, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ziyaretinin yasaklanmasının öncesinde ülkede Türk hükümet yetkililerinin referandum aktiviteleri sebebiyle "kamusal düzenin ve güvenilirğin tehlikeye atılmayacağının" altının çizildiğini hatırlattı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu