Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan da Açıklama Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Hollanda yaptıklarının bedelini ödeyecek"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan da Açıklama Geldi
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan da Açıklama Geldi Harun Gürcan

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülleri Töreni'ne teşrif etti. Erdoğan yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyetinin Almanya ve Hollanda ile yaşadığı referandum etkinliği krizine yönelik de açıklamalarda bulundu. Erdoğan "Şu an birkaç gündür yaşanan olaylar, gördüklerimiz, dikkat edin tamamıyla İslamofobik bir gelişmenin tezahürleridir. Batı gerçek yüzünü şu son birkaç gündür çok açık ve net ortaya koymuştur” dedi.

"NAZİ TEKRAR HORTLADI"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya'ya yönelik sarf ettiği 'Nazi benzetmesini de hatırlatarak, şu şekilde konuştu: "Olaylar başladığında bunların faşizan birer baskı olduğunu ifade ettim. Nazizm tekrar hortladı dedim. Arkasına da ekledim, ben Nazizmin bittiğini zannediyordum. Meğerse Nazizm Batı'da ayakta. Rahatsız oldu beyefendiler. Dün gece bizim aile bakanımız Fatma Sayan kardeşime, bir bayan, kalkıp da kendi başkonsolosluk binasına katiyenhatgüzarı ile ve diplomatik araçla gitmesini engel olan zihniyet, bunu dünyaya nasıl anlatacak?” 

Cumhurbaşkanı "Ben istediğim ülkeye istediğim gibi giderim, seyahat özgürlüğü çerçevesinde de, diplomat olarak da” diyen Erdoğan "Ama Nazizm ve faşizm olduğu zaman, ‘Benim dediğim doğrudur, istediğime müsaade ederim, istemediğime etmem' anlayışıyla konsolosluk kapısını kilitleyecek, konsolosu dışarı çıkarmayacak kadar ileri gitmişlerdir” diyerek ifadelerine ekledi.

Hollanda'da meydana gelen olaylara karşında, "Hollanda, sen çarşamba günü yapılacak bir seçime Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan, bunun bedelini ödeyeceksin” diyen Erdoğan, Avrupa Birliği'ne de seslenerek, "Avrupa ırkçılığa gidiyor. Ne demek ırkçılık? Bu bölücülük nedir, bu ayrımcılık nedir? Neredesin Avrupa Birliği? Ondan sonra Tayyip Erdoğan Avrupa Birliği'ne çattığı zaman rahatsız oluyorlar. Rahatsız olacaksınız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu