Apple, Türkiye'yi Garantiden Çıkardı

Dünya teknoloji devi Apple Türkiye'yi yaşanılan sıkıntılardan dolayı garanti listesinden çıkardığını açıkladı.

Apple, Türkiye'yi Garantiden Çıkardı
Apple, Türkiye'yi Garantiden Çıkardı Celalettin YünelDünya teknoloji devi Apple Türkiye'yi yaşanılan sıkıntılardan dolayı garanti listesinden çıkardığını açıkladı.
 

TÜRKİYE GARANTİ DIŞINDA KALDI

Dünya teknoloji devi Apple Türkiye temsilcisi, "Uluslararası garanti artık Türkiye'de geçerli değil. Bu konuda Apple önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapacak ancak kullanıcıların mağdur olmaması için telefonda bu şekilde bilgi veriyoruz" dedi.

 

DETAYLAR DAHA BELLİ OLMADI

 

Konu hakkında detayların henüz belli olmadığını dile getiren Dünya teknoloji devi Apple Türkiye temsilcisi, "Bu konuda detaylar henüz belli değil ama bugün itibariyle uluslararası garantinin geçerli olmadığını söyleyebilirim" dedi.

 

TAMİRLER ARTIK PARALI OLACAK

 

Son zamanlarda yurtdışından iPhone veya iPad aldığınız takdirde global garanti sayesinde belirli bir zaman ürünleri Türkiye'de garanti kapsamında onarım veya değişim yapılabilmesine rağmen artık yurtdışından cihaz alan kullanıcıların, cihazlarında sıkıntı çıktığı takdirde para ödeyerek tamir veya değişim yaptırması gerekeceği ifade edildi. Bir diğer olanak ise, Apple'ın uluslararası garantisinin geçerli olduğu bir ülkeye giderek bu işlemleri garanti kapsamında bu ülkede yaptırmak olacak.

 

TÜRKİYE'DEN ALINMASINI SAĞLAYACAK

 

Aynı zamanda eğer bir iPhone veya iPad Türkiye'den satın alınmış ancak daha sonra yurtdışında Apple tarafından değiştirildiyse, yeni cihazın garantisinin devam etmesi için mutlaka BTK kaydının yapılmış olması gerekeceği ve bu kararın Türkiye'den alınmasını sağlamak amacıyla düşünülmüş bir uygulama olduğu yorumu yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu