Mesut Özil'den Köken Açıklaması

​Alman Bild gazetesine konuşan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Türk kökeninden dolayı gurur duyduğunu açıklaması Alman gazetecileri şaşırttı.

Mesut Özil'den Köken Açıklaması
Mesut Özil'den Köken Açıklaması Celalettin Yünel

Alman Bild gazetesine konuşan Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Türk kökeninden dolayı gurur duyduğunu açıklaması Alman gazetecileri şaşırttı.

Türk taraftarları tarafından ıslıklanmasıyla ilgili soruya cevap veren Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, "Kökenimden gurur duyuyorum. Ebeveynlerim Türkiye'den geliyor. Türk geleneklerine göre de yetiştirildim. Topa her temasımda ıslıklansam da saygıdan dolayı attığım golden sonra sevinç gösterisinde bulunmadım" dedi.
 

"SPORCUYUM"
 

Türk olmaktan gurur duyduğunu açıklayan 28 yaşındaki futbolcu, Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkiler hakkında, "Hem Almanya Başbakanı Angela Merkel hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluştum ancak ben politikacı değil, sporcuyum. Bundan dolayı bu konuya karışmak istemiyorum. Almanya ve Türkiye'nin geçmişte olduğu gibi gelecekte de birbirine iyi davranacaklarına inanıyorum." dedi.
 

"MEKKE'Yİ ZİYARET ETTİM"
 

Umre ibadeti yaptığını dile getiren bir gazeteciye Mesut Özil, "Ailem de oraya gitti ve sürekli orasıyla ilgili konuşuyorlardı. Geçen yıl Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) öncesinde de örnek olarak Ürdün'de bir sığınmacı yurdunu, ardından Mekke'yi ziyaret ettim. Bu tecrübeyi kendim yaşamak istedim. Çok güzeldi, her zaman tekrarlamak isterim." diyerek cevap verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu