Meteoroloji'nin Kar Uyarısı Yazı Bekleyenleri Üzdü

​Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre sıcaklıklar 2-6 derece azalırken, yurdun birçok yerinde kar yağışı ve sağanak beklenmesi yaz aylarının gelmesini bekleyen vatandaşları üzdü.

Meteoroloji'nin Kar Uyarısı Yazı Bekleyenleri Üzdü
Meteoroloji'nin Kar Uyarısı Yazı Bekleyenleri Üzdü Celalettin Yünel

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre sıcaklıklar 2-6 derece azalırken, yurdun birçok yerinde kar yağışı ve sağanak beklenmesi yaz aylarının gelmesini bekleyen vatandaşları üzdü.

 

SOĞUK HAVALAR YAZI BEKLEYENLERİ ÜZDÜ

 

Meteoroloji'nin son yaptığı uyarılarda havaların soğuk ve karlı geçeceğini bildirmesi havaların ısınmasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğratarak üzdü. Yapılan en son açıklamalara göre, Antalya, Konya, Karaman ve Mersin dışında ülke genelinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Osmaniye, Tunceli, Diyarbakır, Mardin ile Hatay ve Adana kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı (20 cm ve üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor.

 

DENİZE GİRMEYİ BEKLERKEN KAR GERİ GELDİ
 

Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı tahmin edilirken sabah saatlerinde Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığıkuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara Ege ve Karadeniz'de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kuzey Marmara, Güney Ege ve Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden, Doğu Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetlice (30-60km/sa) esmesi tahmin ediliyor.
 

Bazı illerde tahmin edilen sıcaklıklar şöyle:


Ankara: Çok bulutlu, aralıklı yağmur, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 9

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

İzmir: Çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 14

Bursa: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

Adana: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların, sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 19

Antalya: Çok bulutlu, ilk saatlerde iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Samsun: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

Trabzon: Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

Erzurum: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı 5

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı (Yağışların, sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 15

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
First Lady Kıskançlık Krizinde Mi?
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu
Ünlü Güzel Balkonda Soyundu